Siatkarze REA BAS Białystok nie dali rady liderowi z Będzina
Siatkarze REA BAS Białystok nie dali rady liderowi z Będzina Urszula Łobaczewska
Po zwycięstwie nad SMS PZPS Spała siatkarze REA BAS Białystok udali się do lidera MKS Będzin. Na parkiecie pierwszej drużyny w tabeli walczyli, ale ostatecznie przegrali 1:3 w setach. Po 10. kolejkach REA BAS Białystok zajmuje w tabeli I ligi 5. miejsce.

Podczas jednego wyjazdu siatkarze REA BAS Białystok rozegrali dwa spotkania w I lidze. Najpierw w czwartek, w zaległym spotkaniu wygrali z SMS PZPS Spała 3:1, a w sobotę ulegli MKS Będzin 1:3.

Od początku spotkania z MKS Będzin inicjatywa należała go gospodarzy. Białostoczanie, co prawda doprowadzili do remisu 10:10, ale chwilę potem liderzy z Będzina odskoczyli na bezpieczną różnicę punktową prowadząc 20:12 i wygrywając set otwarcia 25:15.

Drugi set był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce po asie Brandona Koppersa i skutecznym kontrataku Mateusza Rećki. MKS Będzin wygrał 25:23.

W trzeciej partii białostoczanie nie dali odskoczyć gospodarzom i prowadzili wyrównaną walkę, którą w końcówce przechylili na własną korzyść. Podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego wykorzystali drugą piłkę setową, a zwycięski punkt zdobył Jędrzej Goss.

W czwartym secie wynik oscylował wokół remisu, ale tym razem w drugiej części partii góra byli gospodarze, którzy sięgnęli po zwycięstwo 25:19 i 3:1 w setach.

MKS Będzin – REA BAS Białystok 3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:19).
MKS Będzin: Depowski (7), Siwicki (7), Rećko (17), Swodczyk (10), Koppers (22), Krawiecki (3), Olenderek (libero) oraz Olszewski, Pietruczuk (1), Pająk i Popiela (2).
REA BAS: Rawiak (13), Turski (12), Goss (15), Witkoś (1), Kacperkiewicz (12), Gwardiak (8), Ostaszewski (libero) oraz Kardasz i Gruszczyński.
MVP: Marcin Krawiecki.