Igrzyska: wspaniały początek białostockiego miksta!

Robert Mateusiak
Robert Mateusiak A. Zgiet
Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba z Hubala Białystok pokonali w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju Japończyków Shintaro Ikedę i Reiko Shotę 2:0!

W pierwszym secie białostocka para wygrała w końcówce. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty. Biało-czerwoni mieli już dwa meczbole przy stanie 20:18, ale ich nie wykorzystali. Na szczęście nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i trzeciej partii nie było. Polacy zdobyli bowiem dwa punkty z rzędu i cieszyli się ze zwycięstwa.

Triumf nad duetem z Japonii może być kluczowy w kwestii wyjścia z grupy. Do ćwierćfinałów awansują po dwa miksty. W grupie są jeszcze najwyżej rozstawieni Duńczycy oraz kanadyjska para naturalizowanych Azjatów.

Dziś grają także Kamila Augustyn oraz debel Adam Cwalina, Michał Łogosz (wszyscy SKB Litpol-Malow Suwałki).

Badminton - faza grupowa miksta (1 mecz)
Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba (Hubal Białystok, Polska) - Shintaro Ikeda, Reiko Shota (Japonia) 2:0 (21:18, 22:20).