II liga koszykarzy: SKS II Starogard Gdański - Żubry Białystok 68:98

Redakcja
Chociaż niedzielni rywale białostockich Żubrów sięgnęli po posiłki z pierwszego zespołu, występującego w Era Basket Liga, to i tak im to nie pomogło. Podopieczni trenera Jerzego Karpiuka sprawili solidne lanie SKS II Starogard Gdański, wygrywając 98:68. Niepotrzebne więc były obawy białostoczan.

Drużynę SKS II prowadzi dobry znajomy kibicom z Białegostoku. Roman Olszewski, popularny "Oszi" kilka lat temu grał w naszej drużynie. Teraz sam przywdział sportowy strój i wystąpił przeciwko Żubrom. - Grał, jak za najlepszych lat - komplementował Olszewskiego Karpiuk. Niewiele jednak pomógł. Zdobył 5 punktów, a skutecznie pilnował go Marcin Krajewski, który wreszcie zagrał na swoim poziomie. - Wyróżniła się cała pierwsza piątka, ale największe słowa pochwały należą się właśnie Krajewskiemu - powiedział "Gazecie Współczesnej" szkoleniowiec Żubrów.
Olszewski wystawił z Polpharmy takich koszykarzy, jak Łukasz Jagoda, Jakub Dryjański, Karol Miecznikowski, Przemysław Bieliński. - Przystąpiliśmy do meczu prosto z drogi. Przez pierwsze dwie kwarty rozgrzewaliśmy się. Przynajmniej tak to wyglądało. W trzeciej kwarcie byliśmy już strona dominującą. Dogrywaliśmy piłki do wysokich koszykarzy. Prawidłowo funkcjonowały też kontry po zbiórkach. Tą część meczu wygraliśmy aż 34:13 - relacjonował Karpiuk.
Czwartą kwartę Żubry także wygrały 26:20. Mecz kończyła nasza piątka w składzie: Łukasz Wilczek, Robert Byliniak, Radosław Zaręba, Arkadiusz Zabielski i Marcin Potrykus.