II liga. Olimpia wypunktowana w Tarnobrzegu

Zambrow 23.07.2016 olimpia zambrow - gks tychy puchar polski fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
Olimpia Zambrów przegrała 0:3 wyjazdowy mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Zambrowianie do Tarnobrzega jechali pełni optymizmu po pierwszej wygranej ligowej w tym sezonie (1:0 z ROW Rybnik) kilka dni wcześniej. Niestety wczoraj znowu była wysoka porażka.

Gospodarze swoją przewagę potwierdzili już w 22 minucie, gdy po rzucie rożnym gola strzałem głową zdobył Marcin Stefanik. Zaraz na początku drugiej połowy Olimpia straciła drugą bramkę. Strzałem z rzutu wolnego Macieja Humerskiego pokonał Konrad Stępień. Kilka minut później podopieczni Majaka przegrywali już 0:3 (gol Daniela Koczona) i było jasne, że tylko cud mógłby sprawić, aby goście zdobyli choćby punkt. Nic nieoczekiwanego nie wydarzyło się i podlaski drugoligowiec zanotował czwartą porażkę w rozgrywkach.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Zambrów 3:0 (1:0)
Strzelcy bramek: 1:0 Stefanik 22, 2:0 Stępień 47, 3:0 Koczon 54.
Olimpia: Humerski – Bogusz, Kuczałek, Gogol (55. Cesarek), Włodarczyk, Buzun (55. Szerszeń), Michałowski, Osoliński, Biel (60. Grzybowski), P. Jastrzębski, M. Jastrzębski (67. Bach).

Inne wyniki 5. kolejki
Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:1, GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0, Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice2:1, Warta Poznań - Polonia Warszawa 1:0, Legionovia Legionowo - Raków Częstochowa 0:0, Gryf Wejherowo -Polonia Bytom 4:0, Radomiak Radom - Błękitni Stargard 2:1.