II liga piłkarska: Wigry - Błękitni 0:1. Przegrany początek wiosny w Suwałkach

Wojciech Konończuk
Trener Dawid Szulczek pewnie długo będzie zastanawiać się, jak Wigry mogły przegrać z Błękitnymi Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym w 2021 roku meczu o drugoligowe punkty w Suwałkach Wigry przegrały 0:1 z Błękitnymi Stargard. To bardzo przykra niespodzianka, a gospodarze mają czego żałować.

Błękitni byli dotąd jednym z najgorzej punktujących w II lidze ekip na wyjazdach i z Suwałk też powinni wyjechać bez zwycięstwa. Wigry zapłaciły jednak słoną cenę za brak skuteczności i precyzji przy kończeniu akcji.

Zanim mecz się na dobre rozpoczął, gospodarze już przegrywali. W 5. minucie Mateusz Bochnak przelobował źle wychodzącego bramkarza Hieronima Zocha i trzeba by gonić wynik. I Biało-Niebiescy gonili. Jeszcze przed upływem kwadransa, po stałych fragmentach gry, groźnie uderzali Rafał Grzelak i Kamil Adamek, ale minimalnie chybili.

Wigry nacierały, jednak na grząskiej murawie łatwiej było bronić się niż atakować. Goście ze Stargardu rzadko opuszczali własną połowę boiska, skupiając się na obronie skromnego prowadzenia. Do przerwy swój plan zrealizowali.

Na drugą połowę trener gospodarzy Dawid Szulczek wprowadził do gry Grzegorza Aftykę i Pawła Gieracha, którzy mieli wzmocnić poczynania ofensywne suwalczan. Nasza drużyna atakowała, ale sprawy skomplikowały się w 59. minucie, kiedy po obejrzeniu drugiej żółtej kartki z boiska wyrzucony został Rafał Grzelak.

Mimo gry w osłabieniu suwalczanie nadal atakowali, ale albo pudłowali, albo brakowało ostatniego podania. W końcówce przyjezdni mogli pokusić się o podwyższenie prowadzenia, ale z pewnością nie będą rozpamiętywać zmarnowanych szans, bo pojechali do domu z kompletem punktów.

WYNIK 21. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 - Bochnak (5). Czerwona kartka: Grzelak (59., Wigry, za dwie żółte).
Wigry: Zoch - Orzechowski (46. Gierach), Grzelak, Karankiewicz, Kamiński, Liszka (46. Aftyka), Babiarz, Mularczyk (63. Wełniak), Sowiński (63. Czułowski), Gojko, Adamek.