Wigry Suwałki odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie
Wigry Suwałki odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Miłosz Kozakiewicz/faceboook.com/SKSWigrySuwalki
Po dwóch porażkach bez strzelonego gola na starcie II ligi wreszcie powody do świętowania mieli kibice Wigier. Suwalski zespół po twardym meczu wygrał 1:0 z Olimpią Elbląg i wydostał się ze strefy spadkowej.

Po nieudanym starcie sezonu trener Biało-Niebieskich Dawid Szulczek zapowiadał zmiany w wyjściowej jedenastce. Suwalski szkoleniowiec zaufał dwójce rutyniarzy - Bartłomiejowi Babiarzowi i Kamilowi Adamkowi. Pierwszy miał wzmocnić drugą linię, drugi - siłę rażenia.

Adamek po minionym sezonie rozstał się z suwalskim klubem, ale potem zmienił zdanie i zdecydował się na pozostanie w Wigrach. Musiał jednak nadrobić częściowo stracone przygotowania, by po wejściach z ławki rezerwowych trafić do podstawowej jedenastki.

- Musiał trochę popracować, ale cieszę się, że został u nas. Czekamy na jego gole, bo że umie je strzelać, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać - mówił trener Szuczek.

I doświadczony piłkarze nie zawiódł. Już w 13. minucie brał udział w akcji, która dała gospodarzom gola. To on odebrał piłkę stoperowi rywali Michałowi Czarnemu i podał do Patryka Mularczyka. Pomocnik gospodarzy chciał odegrać do Adamka, ale wtrącił się to Klaudiusz Krasa. Piłkarz Olimpii zrobił to jednak tak nieszczęśliwie, że zaskoczył własnego bramkarza i zdobył bramkę samobójczą.

Tuż przed przerwą powinno być 2:0. Znów błysnął Adamek, który idealnie dograł do Denisa Gojko, ale ten mając przed sobą tylko bramkarza rywali, minimalnie przestrzelił. Na szczęście to się nie zemściło w drugiej połowie. Stroną dominującą byli w niej goście, którym jednak nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Gol dla Biało-Niebieskich był kuriozalny, ale najważniejsze, że dał niezwykle ważne zwycięstwo. Spora w tym zasługa Tomasza Lewandowskiego, który zaczyna spełniać pokładane w nim nadzieje i staje się centralną postacią defensywy. W meczu z byłymi kolegami z Olimpii spisywał się bardzo dobrze i zasłużył na słowa pochwały.

Po drugiej stronie barykady wystąpiło dwóch były piłkarzy suwalskiego zespołu. Adrian Piekarski bronił biało-niebieskich barw jeszcze wiosną, a Kamil Wenger grał w Wigrach w latach 2013-14. Obaj nie musieli się wstydzić gry przeciwko byłym kolegom klubowym, ale marna to dla nich pociecha, skoro ekipa z Elbląga wracała do domu z niczym.

Zwycięstwo cieszy, ale do gry suwalczan można mieć jeszcze sporo zastrzeżeń, szczególnie jeśli chodzi o drugą połowę. Przed trenerem Szulczkiem i jego piłkarzami sporo pracy. Liczy się jednak to, że Wigry ruszyły z miejsca i oby w środę - 18 sierpnia postarały się o kolejny komplet punktów, w meczu u siebie z Sokołem Ostróda.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Krasa (13-samobójcza).
Wigry: Zoch - Prętnik (78. Randak), Ozga, Lewandowski, Bogusławski (78. Grzelak), Brito, Gojko, Babiarz (65. Pierzchała), Mularczyk, Sowiński (65. Zaborski), Adamek (77. Iwao).

Sokół Ostróda - KKS 1925 Kalisz 0:2, Stal Rzeszów - Chojniczanka Chojnice 2:0, Wisła Puławy - Garbarnia Kraków 2:2, Znicz Pruszków - Lech II Poznań 0:1, Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:2, Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce 1:3, Śląsk II Wrocław- Motor Lublin 2:2, Radunia Stężyca - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1.

1. Stal Rzeszów 3 9 10-2
2. Ruch Chorzów 3 7 7-2
3. KKS 1925 Kalisz 3 7 5-2
4. Chojniczanka Chojnice 3 6 8-2
5. Lech II Poznań 3 6 5-2
6. Radunia Stężyca 3 6 3-2
7. Śląsk II Wrocław 3 5 6-3
8. Motor Lublin 3 4 7-5