II liga: Sokoł Sokółka - Nadarzyn 0:0, Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:2, Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Elbląg 0:2

mark, KS, ab
Ruch Wysokie Mazowieckie nadal pozostaje bez punktu w II lidze
Czekamy na pierwsze zwycięstwo naszego drugoligowca. W ostatniej kolejce Wigry zanotowały trzeci remis, Sokół drugi, a Ruch niestety ponióśł trzecią porażkę.

Inauguracja drugoligowych rozgrywek w Sokółce wypadła okazale, chociaż kibice nie ujrzeli goli i zwycięstwa swojego zespołu.
Piłkarze Sokoła Sokółka w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie bezbramkowo zremisowali w sobotę z innym beniaminkiem drugiej ligi GLKS Nadarzyn. Mecz tak, jak wszystkie weekendowe spotkania, rozgrywany był w ogromnym upale. Temperatura powietrza w słońcu wynosiła ponad 40 stopni Celsjusza.
- Pogratulowałem piłkarzom obydwu drużyn, że w takich ekstremalnych warunkach rozegrali dobry mecz, w którym akcje prowadzone były w szybkim tempie - powiedział "Współczesnej" trener Sokoła Witold Mroziewski.
Historyczna inauguracja drugoligowego sezonu w Sokółce na trybuny stadionu Sokoła przyciągnęła 800 widzów, którzy zobaczyli, chociaż bez goli, ciekawe widowisko.
Gospodarze posiadali olbrzymią przewagę, która w posiadaniu piłki wynosiła około 70 do 30 procent. Podopieczni trenera Mroziewskiego stworzyli też wiele ciekawych, groźnych sytuacji. Szkoda tylko, że nie zakończonych celnym strzałem.
Trzeci mecz u siebie suwalczanie znowu zakończyli podziałem punktów. Dwukrotnie prowadzili, ale gracze Motoru Lublin zdołali wywalczyć cenny dla nich remis 2:2.
- Trudno w ciągu miesiąca zbudować zespół - tłumaczy Bohdan Bławatskyj, ukraiński trener lublinian. - Gramy jednak coraz lepiej i pierwszy punkt w sezonie bardzo nas cieszy. Szkoda sytuacji, jakie mieliśmy w pierwszych 20 minutach.
Po raz kolejny Wigry miały słaby początek spotkania. Na szczęście, kapitalnymi interwencjami po strzałach Rafała Kycki i Krystiana Wójcika popisał się Karol Salik.
- Bezmyślność i brak komunikacji sprawiły, że nie udało się nam odnieść zwycięstwa - ocenia Marek Witkowski, trener Wigier.
Wygrana była blisko, bo gola na 2:1 strzałem z wolnego w samo okienko zdobył Mikulenas. Motor wyrównał po kolejnym błędzie obrońców Wigier. Suwalczanom zabrakło też szczęścia. W jednej akcji, trzy minuty przed końcem, w słupek bramki gości trafili Ołowniuk i Sebastian Radzio.
Fatalnie układa się drugoligowy sezon dla Ruchu Wysokie Mazowieckie. "Mleczni" przegrali wczoraj na własnym boisku 0:2 z Olimpią Elbląg. To trzecia porażka w trzecim meczu ekipy Sławomira Kopczewskiego. Ruch nie zdobył jeszcze punktu, nie strzelił gola i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
- Odpowiedzialność za wyniki biorę na siebie - mówi Kopczewski. - Zdaję sobie sprawę, że w klubie nie o takim początku sezonu wszyscy myśleli. Ja również spodziewałem się dużo więcej. Wierzę jednak, że wkrótce przełamiemy złą passę.
Bolączką Ruchu jest skuteczność. W pierwszej połowie wczorajszego spotkania "Mleczni" wypracowali trzy klarowne sytuacje strzeleckie. Szczęścia zabrakło Marcinowi Trzaskalskiemu, Arkadiuszowi Żaglewskiemu oraz Przemysławowi Płoszczukowi. Z kolei rywale raz zagrozili bramce Artura Holewińskiego i od razu cieszyli się z prowadzenia.
Po przerwie gospodarze dążyli do wyrównania, ale nie potrafili rozmontować defensywy Olimpii. Elblążanie nie ograniczali się do defensywy. W 73 minucie Grzegorz Miecznik wykorzystał dośrodkowanie Michała Pietronia i goście wygrywali 2:0, rozstrzygając praktycznie losy pojedynku.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Rożnik 29, 0:2 - Miecznik 73.
Ruch: Holewiński - Bartkiewicz, Kołłątaj, Urban, Drągowski - Trzaskalski (69 Kołodziejczyk), Speichler (65 Strózik), Żaglewski, Jegliński - Płoszczuk (61 Fidziukiewicz), Łukasik.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Ołowniuk 25, 1:1 - Młynarski 35, 2:1 - Mikulenas 55, 2:2 - Fundakowski 65.
Wigry: Salik - Lauryn, Rogoziński, Makarewicz, Darda (46 Gunevic), Sobolewski (79 Locman), Świerzbiński, Radzio, Pomian (42 Statkievicius), Mikulenas, Ołowniuk.
Sędziował: Karol Mazuro (Olsztyn). Widzów: 800.

Sokół Sokółka - GLKS Nadarzyn 0:0
Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Łapiński, Pracz (75 Andrzejewski) - Zalewski, Wojtkielewicz, Żuberek (60 Kopeć), Toczydłowski (60 Butkiewicz) - Mościński, Gołębiewski.
Nadarzyn: Misztal - Centkowski, Wolski, Ambroziak, Łowicki (34 Goliński), Sielski (Wojtczak J), Sztybrych (Bobrowski), Grajek, Kaleta, M. Wojtczak (Jankowski), Bajera.
Sędziował: Dariusz Orzechowski (Toruń).