II liga: Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1, Resovia Rzeszów - Sokół Sokółka 2:2, Świt - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0

Wojciech Drażba, Mariusz Klimaszewski, Krzysztof Sokólski
Fragment meczu Wigry - Znicz. Z prawej Mikulenas.
Naszym drużynom drugoligowym nie udało sie w drugiej kolejce odnieść zwycięstwa. Wigry i Sokół zremisowały, a Ruch przegrał.

Przed tygodniem Wigry w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry uratowały u siebie punkt z GLKS Nadarzyn, beniaminkiem II ligi. Nie inaczej było wczoraj w spotkaniu ze Zniczem Pruszków, spadkowiczem z I ligi. W ostatniej akcji meczu Grażvydas Mikulenas strzałem z karnego wyrównał na 1:1.
- Jestem najstarszy w drużynie, więc muszę sobie radzić z presją - mówi 37-letni Mikulenas. - Na razie remisujemy, bo dla młodych graczy przeskok z juniorów, czy z IV ligi jest zbyt duży. Musimy gonić wynik. Na szczęście, to się nam udaje.

Podopieczni trenera Witolda Mroziewskiego byli nawet bliscy wywiezienia z gorącego terenu trzech punktów. Do 86 minuty Sokół Sokółka prowadził bowiem 2:1. Resovia wyrównała po strzale samobójczym Pawła Naliwajko na trzy minuty przed końcem sobotniego spotkania.
- Z wyniku remisowego w debiucie Sokoła należy się cieszyć. Niedosyt na pewno gdzieś tam jest, bo zwycięstwo i to po dobrym meczu w naszym wykonaniu było bliskie. Zresztą gra i postawa Sokoła mogła się podobać kibicom Resovii, którzy na koniec spotkania nagrodzili nas oklaskami - powiedział nam wczoraj szkoleniowiec Resovii.

Ruch Wysokie Mazowieckie słabo rozpoczął drugoligowy sezon. Po porażce 0:3 z Wisłą Płock, w piątek "Mleczni" ulegli 0:1 Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.
- To był zupełnie inny mecz, niż ten z Wisłą. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej - mówi Sławomir Kopczewski, trener Ruchu. - Remis nie krzywdziłby żadnej z drużyn. Niestety, przegraliśmy kolejne spotkanie. W najbliższym pojedynku z Olimpią Elbląg musimy zdobyć trzy punkty - dodaje Kopczewski.
Losy meczu ze Świtem rozstrzygnęły się w 25 minucie. Gospodarze wykonywali rzut z autu. Piłka została rzucona w pole karne, tam odbiła się od jednego z zawodników, po czym przepiękną przewrotką uderzył ją Adam Gmitrzuk. Artur Holewiński był bez szans.
Ruch miał swoje okazje na zmianę rezultatu. Do wyrównania doprowadzić mógł w 87 minucie Przemysław Płoszczuk. Płoszczuk wyszedł na czystą pozycję, doskonale interweniował jednak bramkarz Świtu Michał Bigajski, który należał do najlepszych piłkarzy meczu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 - Grzmitrzuk 25.
Świt: Bigajski - Lendzion, Gmitrzuk, Gurzęda, Jagodziński, Galicki (55 Kosiec), Enow, Obem, Maślanka (90 Kończyński), Czerkas (83 Strzałkowski), Zjawiński.
Ruch: Holewiński - Galiński, Urban, Kołłątaj, Drągowski - Jegliński, Speichler, Żaglewski, Trzaskalski (61 Kołodziejczyk), Bzdęga (57 Łukasik), Fidziukiewicz (83 Płoszczuk).
Żółte kartki: Bigajski, Lendzion (Świt). Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Widzów: 250.

Resovia Rzeszów - Sokół Sokółka 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 - Pontus 21, 1:1 - Gołębiewski 27, 1:2 - Mościński 65, 2:2 - Naliwajko 87 samobój.
Resovia: Pietryka - Szkolnik, Zitka, Bogacz, Podstolak (60 M. Kantor) - Smolec, Nikanowycz, Walaszczyk, Krupa (83 Kaczor) - Pontus (76 Hajduk), Hustava (68 D. Kantor).
Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Łapiński, Pracz - Toczydłowski (75 Butkiewicz), Mościński, Zalewski, Wojtkielewicz - Kopeć (46 Żuberek), Gołębiewski (82 Andrzejewski).
Żółte kartki: Hustava, Walaszczyk, M. Kantor (Resovia); Pracz (Sokół).
Sędziował: Slupiński (Sieradz).
Widzów: 1200.

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Januszewski 63, 1:1 - Mikulenas 90-karny.
Wigry: Salik - Lauryn, Makarewicz, Rogoziński, Statkievicius (87 Byliński), Sobolewski (76 Locman), Świerzbiński, Darda, Pomian, Mikulenas, Ołowniuk (68 Radzio).
Żółte kartki: Mikulenas, Rogoziński (Wigry), Jędrzejczyk, Herman (Znicz).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów: 600.