Rezerwy Jagiellonii oba dotychczasowe mecze remisowały po 1:1
Rezerwy Jagiellonii oba dotychczasowe mecze remisowały po 1:1 Wojciech Wojtkielewicz
Pierwsza w tym sezonie sesja wyjazdowa w wykonaniu naszych trzecioligowców wypadła słabo. Punkt zdobyła tylko Jagiellonia II Białystok, po remisie 1:1 z Concordią Elbląg, doprowadzając do wyrównania w doliczonym czasie gry. ŁKS Łomża przegrał 0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a Olimpia Zambrów uległa 1:3 Pelikanowi Łowicz.

Rezerwy Jagiellonii w Elblągu od 41. minuty połowy przegrywały z Concordią 0:1, tracąc bramkę w zamieszaniu po rzucie rożnym. Gola na wagę punktu strzelił w ostatnich fragmentach gry pozyskany przed sezonem ze Ślęzy Wrocław brazylijski napastnik Vinícius Matheus, wykorzystując podanie Damiana Wojdakowskiego.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany, z niewielką przewagą Concordii, która grała mądrzej, dłużej trzymała piłkę w kluczowych momentach. Druga połowa to było podjęcie przez nas rękawicy. Gospodarze musieli się nieco wycofać, nie byli w stanie długo utrzymać piłki po jej odbiorze - komentuje w klubowych mediach trener rezerw Jagiellonii Adrian Żurański. - Graliśmy szybko, ponawialiśmy ataki, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji. Były dwie poprzeczki, słupek, piłka wybita z linii bramkowej. Ostatecznie doprowadziliśmy do remisu w doliczonym czasie gry. Na plus zmiany, ponieważ zawodnicy wchodzący wnieśli jakość, świeżość, wobec czego gra utrzymywała się na dobrym poziomie - dodaje.

III liga. ŁKS i Olimpia pogrążone w doliczonym czasie gry

ŁKS Łomża a Grodzisku Mazowieckim stracił gola w 24. minucie po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Jakuba Apolinarskiego celnym strzałem głową popisał się Grzegorz Skowroński. Nasz beniaminek próbował doprowadzić do wyrównania, ale niewiele z jego poczynań wynikało, a gospodarze kontrolowali grę. Z upływem czasu łomżanie zaryzykowali. W doliczonym czasie gry prawie wszyscy piłkarze przyjezdnych zjawili się w polu karnym rywali przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niestety, miejscowi wybili piłkę, poszła szybka kontra i Damian Winiarski ustalił wynik na 2:0 dla Pogoni.

Także w doliczonym czasie gry rozstrzygnął się mecz w Łowiczu. Olimpia rozpoczęła potyczkę z Pelikanem bardzo źle, bo straciła gola już w 3. minucie po rzucie karnym. Zambrowianie szybko doprowadzili jednak do wyrównania, także po jedenastce. Bramkarz gospodarzy wyczuł co prawda intencje Patryka Malinowskiego, ale piłka przełamała jego ręce i wpadła do siatki.

Niestety, jeszcze przed zmianą stron Pelikan znów objął prowadzenie, a swoją druga bramkę zdobył Szymon Sołtysiński. Podobnie jak w meczu łomżan nasza drużyna próbowała wyrównać, ale zamiast tego straciła gola tuż przed końcem i zeszła z boiska pokonana.

WYNIKI 2. KOLEJKI

• Pogoń Grodzisk Mazowiecki - ŁKS Łomża 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Grzegorz Skowroński (24), 2:0 - Damian Winiarski (90).
  • Concordia Elbląg - Jagiellonia II Białystok 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Mateusz Szmydt (41), 1:1 - Vinícius Matheus (90).
  • Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Szymon Sołtysiński (3-karny), 1:1 - Patryk Malinowski (10-karny), 2:1 - Szymon Sołtysiński (44), 3:1 - Kacper Falkowski (90).
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legia II Warszawa 4:2, Broń Radom - GKS Bełchatów 1:2, Mławianka Mława - Legionovia Legionowo 3:0, Pilica Białobrzegi - Warta Sieradz 1:1, Unia Skierniewice - Victoria Sulejówek 0:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wikielec 3:1.