III liga. Niedosyt w Jagiellonii II i ŁKS

24.09.2016  pilka nozna ruch wysokie mazowieckie - motor lubawa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny
24.09.2016 pilka nozna ruch wysokie mazowieckie - motor lubawa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
Z podlaskich drużyn III-ligowych w 9. kolejce wygrał tylko Ruch Wysokie Mazowieckie.

Piłkarze Ruchu nie potrafili wygrać w poprzednich czterech kolejkach. Wczoraj pokonali 3:0 ostatni w tabeli zespół Motoru Lubawa, a wszystkie gole zdobył Kamil Zalewski.

- Było widać od początku, że to my jesteśmy lepiej zorganizowani i bardziej nam zależało na wygranej - opowiada Tomasz Kułkiewicz, trener Ruchu. - Po kilku niewykorzystanych sytuacjach w końcu padła bramka, a przed przerwą zdobyliśmy jeszcze dwie. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania i zasłużyliśmy na wygraną.

Niewiele zabrakło aby z kompletu punktów cieszył się także zespół ŁKS-u Łomża. Podopieczni Mateusza Miłoszewskiego od siódmej minuty meczu na swoim boisku prowadzili 1:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Rzut karny wykorzystał Rafał Maćkowski. Goście wyrównali w 89 minucie.

- To my bardziej straciliśmy punkty niż rywale zdobyli. Przy straconej bramce zrobiliśmy głupi błąd przy wyprowadzaniu piłki do kontrataku, a tego mieliśmy unikać - powiedział Miłoszewski.

Z kolei rezerwy Jagiellonii uległy 0:2 Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki tracąc gole w ostatnich pięciu minutach.

Wyniki 9. kolejki
Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki:
0:1 Radwański 85, 0:2 Stryjek 90.
Jagiellonia II: Karpieszuk - Olszewski (46. Falon), Łupiński, Koźlik, Zińczuk (30. Zakrzewski) - Koncewicz, Waszkiewicz - Kaczmarczyk, Polkowski (57. Giełażyn), Grabowski (75. Kaczyński) - Gajko.

ŁKS 1926 Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Rafał Maćkowski 7 z karnego, 1:1 Paweł Magdoń 89.
ŁKS: Wienczatek - Gałązka, Melao, Wasiulewski, Kamienowski, Kimura, Kacprzyk (66. Brzozowski), Baranowski, Maćkowski (74. Wasilewski), Olesiński (88. Tarnowski), Sadowski (81. Styś).

Ruch Wysokie Mazowieckie - Motor Lubawa 3:0 (3:0)**Bramki: 1:0 Kamil Zalewski 7, 2:0 Kamil Zalewski 19z karnego, Kamil Zalewski 36. Ruch: **Rakowiecki - Faszczewski (60. Zieniewicz), Pasko, Jóźwiak, Piłatowski, Borowik, Brokowski, Grochowski, Rogowski (85. Decewicz), Poduch, Zalewski (72. Piszczatowski, 75 Sawicki).

Legia II Warszawa - Pelikan Łowicz 2:1 (2:1)
Bramki:
0:1 Bartosz Bujalski 8, 1:1 Mateusz Wieteska 37, 2:1 Stojan Vranjes 41 z karnego.

Ursusu Warszawa - Concordia Elbląg 0:2 (0:0)
Bramki
: 0:1 Martin Strach 62, 0:2 Mateusz Szmydt 88.

Huragan Wołomin - Widzew Łódź 0:4 (0:3)
Bramki:
0:1 Mateusz Michalski 3, 0:2 Robert Kowalczyk 24, 0:3 Robert Kowalczyk 36, 0:4 Daniel Mąka 60.

ŁKS Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Jewhen Radionow 28, 2:0 Damian Guzik 71.

Huragan Morąg - Sokół Ostróda 3:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Piotr Karłowicz 4, 2:0 Daniel Chiliński 56, 2:1 Kamil Maternik 66, 3:1 Tomasz Szawara 71.

MKS Ełk - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (0:1)