III liga piłkarska. Świetny start Jagiellonii II i drugie zwycięstwo. Cenny punkt ŁKS Łomża i tylko Olimpia Zambrów bez punktu

Damian Wojdakowski w Mławie zdobył bramkę na wagę trzech punktów dla Jagiellonii II Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Tylko Olimpia Zambrów z naszych drużyn zakończyła 20. kolejkę spotkań III ligi bez punktu. W Radomiu przegrała z Bronią 0:2. Drugie zwycięstwo na wiosnę zanotowała Jagiellonia II pokonując Mławiankę Mława 1:0. Z cennym punktem z Tomaszowa Mazowieckiego powrócili piłkarze ŁKS Łomża, którzy zremisowali z miejscową Lechią 1:1.

Tydzień temu rezerwy Jagiellonii Białystok pokonały u siebie Concordię Elbląg 3:1 grając w "dziesiątkę", w sobotę pokonały na wyjeździe Mławiankę Mława 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 60 minucie Damian Wojdakowski.

- Duże brawa dla chłopaków za postawę na boisku. Wykazali się dużą cierpliwością i konsekwencją w grze. Plan na mecz był skrupulatnie realizowany, co zostało wynagrodzone bramką w drugiej połowie. Jedynym aspektem, do którego można się przyczepić jest to, że musimy szybciej zamykać takie mecze. Przewaga i klasa chłopaków w dzisiejszym meczu była nie do podważenia. Gdybyśmy jednak wcześniej zamknęli ten mecz w końcówce byłoby więcej spokoju - powiedział dla klubowych mediów Jagiellonii trener Tomasz Kulhawik.

Także bardzo dobry start wiosennych meczów zaliczają piłkarze ŁKS Łomża. W pierwszym spotkaniu, po wznowieniu trzecioligowej rywalizacji, pokonali u siebie lidera Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Teraz zanotowali cenny remis w meczu wyjazdowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Marcina Płuski wyrównali w 90 minucie po wrzutce w pole karne i strzale Huberta Antkowiaka.

Bez punktu wrócili tylko do domu piłkarze Olimpii Zambrów, przegrywając z Bronią Radom 0:2.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS Łomża 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Marcin Pieńkowski 37, 1:1 Hubert Antkowiak 90.
ŁKS: A. Olszewski - Skowronek, Wenger, Mich, Michasiewicz, Karmański, Bernatowicz (82. Walczak), Azikiewicz (86. Tarnacki), Winsztal, Antkowiak, Protaziuk.

Mławianka Mława - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Damian Wojdakowski 60.
Jagiellonia II: Abramowicz - Olszewski, Czerech, Ozga, Lewicki (80. Pankiewicz), Orpik (49. Polkowski), Wojdakowski (80. Matus), Łaski, Wasilewski, Toporkiewicz, Vinicius (70. Twarowski).

Broń Radom - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Piotr Owczarek 45, 2:0 Marcin Szymczak 79.
Olimpia: Leo Przybylak - Bartosz Ciborowski, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek (77. Eryk Jarzębski), Jakub Romanowicz (71. Kacper Siudak), Maksymilian Korczak, Bartosz Bayer (88. Sebastian Dąbrowski), Rafał Parobczyk (71. Andriej Triuchan), Jakub Jakimiuk, Arkadiusz Drapsa (71. Denis Gojko).

Pozostałe wyniki 20. kolejki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Victoria Sulejówek 2:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Ołeksij Zinkewycz 26, 2:0 Jakub Apolinarski 32.

Unia Skierniewice - Warta Sieradz 5:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Kamil Sabiłło 2, 1:1 Kamil Sabiłło 13 (samobój), 2:1 Kamil Sabiłło 41, 3:1 Kamil Sabiłło 47, 4:1 Kamil Sabiłło 90, 5:1 Szymon Łapiński 90.

Pilica Białobrzegi - GKS Wikielec 1:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Oskar Wojtysiak 72, 1:1 Raivis Ķiršs 81.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Kyryło Knysz 15, 2:0 Kamil Wiśniewski 64.

Concordia Elbląg - GKS Bełchatów 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Przemysław Zdybowicz 68, 1:1 Mikołaj Staniak 90.

Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa 2:1 (1:0).