III liga. Sensacja. Tur nie dał się ograć Wojskowym

kgol
ŁKS 1926 Łomża i Tur Bielsk Podlaski przywiozły po punkcie z Mazowsza. Olimpia Zambrów przegrała u siebie.

Autorami największej niespodzianki 13. serii gier byli piłkarze z Bielska Podlaskiego, którzy w Ząbkach zremisowali 1:1 z rezerwami warszawskiej Legii. Gola dla beniaminka strzelił Karol Kosiński, a wcześniej przy stanie 0:0 rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Kulikowski.
– Mieliśmy plan na to spotkanie, który skrupulatnie realizowaliśmy. Założenie było takie, żeby grać niskim pressingiem i szukać szans w kontratakach. W przeciwnym razie mogłoby to się skończyć katastrofą z tym rywalem – przyznaje Paweł Bierżyn, szkoleniowiec bielszczan.

W 19. minucie goście przeprowadzili akcję, po której wywalczyli rzut karny. Z uderzeniem Kulikowskiego doskonale poradził sobie jednak Konrad Jałocha, parując piłkę na rzut rożny.

Wydawało się, że goście zaprzepaścili najlepszą okazję na gola. Tymczasem, w 30. minucie Tur niespodziewanie dopiął swego. Karol Kosiński wykorzystał złe zachowanie defensywy Legii i dał prowadzenie beniaminkowi.

Przyjezdni nie cieszyli się jednak z niego długo, bowiem dwie minuty później wyrównał Sebastian Szymański, ustalając wynik meczu.
Punkt z delegacji przywiózł także ŁKS 1926 Łomża. Zespół Krzysztofa Ogrodzińskiego zremisował 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Natomiast wyzwaniu zatrzymania faworyzowanego Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie nie sprostała Olimpia Zambrów. Podopieczni Mirosława Dymka przegrali 1:3. To trzecia porażka z rzędu biało-niebieskich na swoim stadionie.

Legia II Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Kosiński, 1:1 Szymański 32.
Tur: Sidun - Kulikowski, Radecki, Porębski (30. Maliszewski), A. Kosiński - Ostaszewski (70. Drażba), Niemczynowicz, Łochnicki, Zieniewicz (60. Lewczuk), Popiołek, K. Kosiński (70. Nakielski).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Cuch 52, 1:1 Maćkowski 72.
ŁKS: Lipiec - Misiak, Kamieniowski, Melao, Drozdowski, Kaput, Rydzewski, Gałązka, M. Świderski (73. Grabowski), Maćkowski, Sadowski (66, Brzozowski).

Olimpia Zambrów - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:3 (1:3)
Bramki: 0:1 - Kowalczyk 13, 0:2 Miarka 32, 0:3 Miarka 34, 1:3 Butkiewicz 37.
Olimpia: Marzec - Szymorek (46. Kuczałek), Zalewski, Łupiński (46. Prolejko), P. Jastrzębski, Butkiewicz, Piłatowski, Domański (74. Jastrzębski), Gryko, Malinowski, Jackiewicz (80. Babul).

Wyniki 13. kolejki
Victoria Sulejówek – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (2:1).
Bramki:
1:0 Daniel Smuga 20, 1:1 Wiktor Żytek 25, 2:1 Wojciech Wocial 42 z karnego, 3:1 Daniel Smuga 60, 3:2 Wiktor Żytek 81.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0).
Bramki:
1:0 Sebastian Cuch 52, 1:1 Rafał Maćkowski 72.
Warta Sieradz – Polonia Warszawa 1:1 (0:1).
Bramki:
0:1 Marcin Gawron 30, 1:1 Grzegorz Kowalski 66.
Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 2:1 (0:0).
Bramki:
1:0 Sebastian Zieleniecki 64, 1:1 Robert Kowalczyk 86, 2:1 Kacper Falon 90.
MKS Ełk – GKS Wikielec 0:0.
Legia II Warszawa – Tur Bielsk Podlaski 1:1 (1:1).
Bramki:
0:1 Karol Kosiński 28, 1:1 Sebastian Szymański 32.
Olimpia Zambrów – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:3 (1:3).
Bramki
: 0:1 Paweł Kowalczyk 13, 0:2 Patryk Miarka 32, 0:3 Patryk Miarka 34, 1:3 Mateusz Butkiewicz 37.
Huragan Morąg – Ursus Warszawa 1:0 (0:0).