MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III liga: Sensacyjny początek rundy! A Sokół Sokółka wygrywa w Pucharze.

(KS)
Trzecioligowcy rozpoczęli wiosenną część sezonu. Na dzień dobry doszło do wielkich niespodzianek. Warmia Grajewo przegrała u siebie z Pogonią Łapy! W innym sobotnim pojedynku Olimpia Zambrów tylko zremisowała z Promieniem Mońki. Z kolei w Pucharze Polski Sokół Sokółka "planowo" pokonał Tura Bielsk Podlaski.

Pogoń sprawiła ogromną sensację wygrywając w Grajewie z wiceliderem tabeli, Warmią. W pierwszej połowie spotkania lekką przewagę posiadali gospodarze. Nie potrafili jednak pokonać dobrze broniącego, doświadczonego Andrzeja Olszewskiego. Po zmianie stron nieoczekiwanie do głosu doszła Pogoń. W 61. minucie Łukasz Minow posłał piłkę do siatki, sprawiając sobie piękny prezent na 28. urodzony. Jak się później okazało był to gol dający outsiderom 3 punkty i trzeba przyznać, że podopieczni trenera Witolda Mroziewskiego na nie zasłużyli.

Zaskakujący przebieg miał również pojedynek w Zambrowie. Po pierwszej połowie meczu Olimpia przegrywała 0:1 z Promieniem, który prezentował się doskonale. Po przerwie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Remis 1:1 uratował wprowadzony na boisko Wojciech Kowalczyk.

Problemów ze zwycięstwem nie miał lider III ligi, Sokół Sokółka. Ekipa Mirosława Dymka na razie wygrywa w Pucharze Polski. W ćwierćfinałowym, spotkaniu Sokół pokonał 4:1 Tur Bielsk Podlaski.

III liga

Warmia Grajewo - Pogoń Łapy 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Minow 61.

Olimpia Zambrów - Promień Mońki 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - Kulikowski 34, 1:1 - Kowalczyk 75.

Pozostałe spotkania 16. kolejki zostały przełożone.

Puchar Polski

Sokół Sokółka - Tur Bielsk Podlaski 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Pietroń 27, 2:0 - Andrzejewski 31, 2:1 - Martyniuk 61, 3:1 - Mościński 66, 4:1 - Wojtkielewcz 76.