III liga. Wicelider z Warszawy nie dał szans Jagiellonii II

Jagiellonia II Białystok
Jagiellonia II Białystok Łukasz Matel
Piłkarze Jagiellonii II Białystok nie sprostali w stolicy wiceliderowi III Ligi - Polonii Warszawa przegrywając 0:4.

Rezerwy Jagiellonii w pierwszej połowie dotrzymywały kroku gospodarzom. Po przerwie Polonia zaczęła dominować, co potwierdziła zdobyciem trzech bramek wygrywając z Jagą II 4:0.

- Dzisiaj na boisku było widać ich jakość i dojrzałość, wygrali zasłużenie. My chcieliśmy grać odważniej, pressingiem. Staraliśmy się budować akcję pod presją rywala. O ile w pierwszej połowie, oprócz stałych fragmentów gry, Polonia nie stworzyła żadnego zagrożenia, tak po zmianie stron przejęła inicjatywę. W łatwy sposób straciliśmy bramki, a mecz ułożył się lepiej dla gospodarzy - powiedział po meczu dla lokalnych mediów Jagiellonii trener Adrian Siemieniec.

Polonia Warszawa - Jagiellonia II Białystok 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Krystian Pieczara 10, 2:0 Krystian Pieczara 47, 3:0 Krystian Pieczara 59, 4:0 Wojciech Fadecki 90.
Jagiellonii: Dziekoński – Dyszy, Augustyn, Majsterek, Tabiś (70. Pankiewicz), Orpik, Wiktoruk (70. Wasilewski), Wdowik (82. Głowicki), Surzyn, Zyśk (60. Bayer), Twarowski (82. Stawiarz).

Pozostałe wyniki 23. kolejki
Unia Skierniewice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Sebastian Cuch 20, 0:2 Hubert Michalik 90.
Legionovia Legionowo - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Dariusz Zjawiński 78, 2:0 Dariusz Zjawiński 81.
GKS Wikielec - KS Kutno 1:4 (1:3).
Bramki: 1:0 Hubert Otręba 9, 1:1 Łukasz Rytelewski 18 (samobójcza), 1:2 Łukasz Rytelewski 39 (samobójcza), 1:3 Bartosz Bujalski 32, 1:4 Krzysztof Cudowski 57.
ŁKS II Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Kelechukwu Ibe-Torti 6, 1:1 Piotr Sulima 14.
Pelikan Łowicz - Znicz Biała Piska 8:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Eryk Woliński 16, 2:0 Eryk Woliński 51, 3:0 Krystian Mycka 57, 4:0 Kamil Łojszczyk 59, 5:0 Adrian Marcioch 71, 6:0 Adrian Marcioch 77, 7:0 Radosław Kuciński 82, 8:0 Adrian Marcioch 87.
Mamry Giżycko - Pilica Białobrzegi 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Mariusz Bucio 36, 1:1 Konrad Paterek 40, 2:1 Szymon Łapiński 64.

1. Legionovia Legionowo 22 50 45-25
2. Polonia Warszawa 21 44 42-17
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 22 43 40-21
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 22 38 43-26
5. Legia II Warszawa 20 36 49-26
6. Unia Skierniewice 22 36 37-30