IV liga. Dobry mecz w Szczuczynie. Siedem goli lidera.

los, kpot
Mecz Wissa Szczuczyn - Sparta Szepietowo
Mecz Wissa Szczuczyn - Sparta Szepietowo Jarosław Sarnacki
Poziom rozgrywek nie napawa optymizmem, ale zdarzają się mecze, które temu przeczą. Emocjonujący i stojący na dobrym poziomie, był kilka tygodni temu mecz Warmii Grajewo i rezerw suwalskich Wigier (4:3), a w ostatniej kolejce emocji nie brakowało w Szczuczynie.

Szczuczynianie wygrali mecz ze Spartą 1951 Szepietowo zasłużenie pokazując, że klasyczna mieszanka rutyny i młodości może stanowić dobrze zgrany team. Pochwały należą się również gościom, którzy zagrali dobre spotkanie.

Najlepszym piłkarzem meczu był wspaniale broniący Kamil Ulman. Wybronił trzy „setki” gości - w 12.i 90 minucie strzały Pawła Bańkowskiego, w 59. minucie uderzenie Emila Gołaszewskiego.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył strzałem głową Marcin Waszkiewicz, współautorem bramki był Przemysław Marcinkiewicz. Po przerwie (48. minuta) piłka po rzucie wolnym Mateusza Sowy trafiła w rękę jednego z obrońców, ustawionego w murze na polu karnym. Pewnym wykonawca rzutu karnego, był Radosław Guzowski, weteran podlaskiej piłki. Gospodarze poszli za ciosem, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Marcinkiewicz i Waszkiewicz. Końcówka meczu należała do gości, którzy nie potrafili jednak pokonać bramkarza Wissy nie wykorzystując dwóch szkolnych błędów obrony gospodarzy. Najlepszej sytuacji, w ostatniej minucie, nie wykorzystał natomiast Paweł Bańkowski.
Robert Speichler – grający trener Wissy Szczuczyn, był zadowolony, ale nie krył też niedosytu.
– Wygraliśmy zasłużenie, ale Sparta była wymagającym przeciwnikiem. Cieszy dobry wynik, po wpadce w Goniądzu (od red. 2:2 z Biebrzą), martwi nieco zbyt duża ilość błędów w grze obronnej całej drużyny. Najlepszym obrońcą był bramkarz - wspaniały Kamil Ulman.
Liderem pozostał MKS Ruch Wysokie Mazowieckie, który zdemolował MKSMielnik 7:0.

Wyniki 9.kolejki:
Wissa Szczuczyn – Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Waszkiewicz 21, 2:0 Radosław Guzowski 49 z karnego.
Wissa: Ulman – Ciereszko, Speichler, Guzowski, Zmierczak (70. Roszkowski), Makal, Tomar (46. Łapiński), Sowa, Korytkowski (84. Betko), P. Marcinkiewicz (61. Zambrowski), Waszkiewicz.
Sparta: Bartoszuk – Wilczko, Olszewski, Lul (85. Mioduszewski), Jamiołkowski, Bańkowski, Fiedorczuk, Dłuski (69. A. Kowalczyk), Godlewski, Gołaszewski, W. Kowalczyk.
Żółte kartki: Ciereszko (Wissa) – Wilczko (Sparta).

Sparta Augustów – Cresovia Siemiatycze 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Sobolewski 80.

Promień Mońki – Warmia Grajewo 1:3 (1:2).
Bramki: 0:1 Randzio 15, 0:2 Arciszewski 28, 1:2 Kolendo 44, 1:3 Chyliński 90.

Wissa Szczuczyn – Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Waszkiewicz 26, 2:0 Guzowski 50–karny.

KS Wasilków – Biebrza Goniądz 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Wojciechowski 45, 2:0 Panek 48.

Magnat Juchnowiec Kościelny – Dąb Dąbrowa Białostocka 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Zielinko 29.
Pogoń Łapy – Wigry II Suwałki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Bil 44, 1:1 Sawicki 61.

Ruch Wysokie Mazowieckie – MKS Mielnik 7:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Mazur 12–samobójcza, 2:0 Poduch 17, 3:0 Janik 49, 4:0 Stypułkowski 57, 5:0 Brokowski 74, 6:0 Brokowski 79, 7:0 Stypułkowski 85.

Orzeł Kolno – KS Michałowo 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Brzeziński 15, 2:0 samobójcza 60, 3:0 Brzeziński 85.