IV liga. Niespodzianka w Wasilkowie. Wissa na czele wyścigu po awans [zdjęcia]

kpot, los
2017-10-14   bialystok iv liga ks wsilkow ruch wysokie mazowieckie  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-10-14 bialystok iv liga ks wsilkow ruch wysokie mazowieckie fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Weekendowa kolejka zapowiadała wielkie emocje i nie rozczarowała. Dobrą formę pokazał KS Wasilków, który pokonał 4:1 Ruch Wysokie Mazowieckie. Warmia Grajewo rozbiła natomiast Pogoń Łapy 6:0. Nowym liderem jest Wissa Szczuczyn, która pokonała Dąb Dąbrowa Białostocka 3:2.

Miałem pomysł na ten mecz, zespół dołożył coś ekstra i jest zwycięstwo - opowiada Artur Woroniecki, trener Wasilkowa.

Podopieczni Woronieckiego wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, po strzale z 30 metrów Piotra Skiepko. Goście szybko wyrównali, po samobójczym trafieniu Grzegorza Nowajczyka. Przed przerwą Wasilków zdołał jednak ponownie wyjść na prowadzenie, jak się później okazało, nie oddając go do końca meczu. Gospodarze zaliczyli jeszcze dwa trafienia (m.in. kolejne zapisał na swoim koncie były zawodnik Jagiellonii Jan Pawłowski) i starcie zakończyło się wynikiem 4:1.

- Zastosowaliśmy wysoki pressing i po odbiorze piłki stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Naprawdę było co oglądać - dorzuca Woroniecki.

Grad bramek padł w Graje-wie, gdzie Warmia rozbiła Pogoń Łapy 6:0, już do przerwy prowadząc 4:0.

- Widać, że zespół robi postępy - szczególnie w grze defensywnej. Mecz z Pogonią pokazał duże możliwości strzeleckie drużyny. Ale odczuwam pewien niedosyt, bo - mając za cel pierwszą „trójkę” - nie może marnować w meczu tylu „setek” - mówi Leszek Zawadzki, trener grajewian.

Na czoło stawki czwartoligowców awansowała Wissa, która na trudnym terenie w Dąbrowie Białostockiej pokonała Dąb 3:2. I to mimo tego, że dwukrotnie przegrywała 0:1 i 1:2.

- Bardzo żal nam tego meczu. Wissa niczym nas nie zaskoczyła. Była częściej przy piłce, ale my graliśmy nieźle z kontry. No i to myśmy dwukrotnie obejmowali prowadzenie. A po golu w 90. minucie jesteśmy z niczym. Zostawiliśmy wiele serca na boisku. Szkoda, że to tak się skończyło. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego spotkania wnioski - tłumaczy trener Dębu, Dariusz Szkla-rzewski.

Blisko małej sensacji było w Suwałkach. Do 71. minuty silne rezerwy Wigier tylko remisowały 1:1 z Orłem Kolno. Gospodarze w ostatnich minutach starcia podkręcili jednak tępo (choć pomogli im w tym goście samobójczym trafieniem Sielawy) strzelili trzy bramki i wygrali 4:1. LOS, KPOT

Wyniki 10. kolejki
KS Wasilków - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Skiepko 7, 1:1 - Naliwajko 18-sam., 2:1 - Panek 42, 3:1 - Pawłowski 62, 4:1 - Panek 67.

Warmia Grajewo - Pogoń Łapy 6:0 (4:0). Bramki: 1:0 - Mirva 8, 2:0 - Mirva 9, 3:0 - Sypytkowski 15, 4:0 - Mirva 44, 5:0 - Mikucki 58, 6:0 - Chyliński 67.

KS Michałowo - Sparta Augustów 2:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Wilczewski 22, 1:1 - Andruszko 25, 1:2 - Sobolewski 68, 2:2 - Kondracki 70.

Wigry II Suwałki - Orzeł Kolno 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Gwiazda 19, 1:1 - Ołów 40, 2:1 - Sielawa 71-sam., 3:1 - Stasiński 89, 4:0 - Gużewski 90.

MKS Mielnik - Promień Mońki 0:0.

Biebrza Goniądz - Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Gołaszewski 67.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Wissa Szczuczyn 2:3 (2:1). Bramki: 1:0 - Sołowiej 10, 1:1 - Łapiński 30, 2:1 - Czerniawski 35, 2:2 - Speichler 50, 2:3 - Marcinkiewicz 90.

Cresovia Siemiatycze - Magnat Juchnowiec Kościelny 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 - Fabiszewski 25, 0:2 - Zielinko 37, 0:3 - Markiewicz 75.