IV liga po 26. kolejcce

kgol
Czołowa trójka nie zawiodła w 26. kolejce. W delegacjach komplet punktów zainkasowały ekipy Tura Bielsk Podlaski, Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo.

Trwa zacięta walka o utrzymanie. Coraz lepiej spisuje się Orzeł Kolno, który pokonał Puszczę Hajnówka 4:2 w meczu pełnym zwrotów akcji. Gospodarze przebudzili się po godzinie gry, odwracając losy rywalizacji ze stanu 1:2.
– Myślę, że gracze z Hajnówki załamali się po trzecim straconym golu. Wcześniej rzeczywiście zawiesili nam poprzeczkę wysoko i mieliśmy z nimi trochę problemów – przyznaje Robert Brzeziński, trener Orła.

Autorami największej niespodzianki 26. serii gier byli piłkarze Magnata Juchnowiec Kościelny. Podopieczni Jacka Markiewicza zwyciężyli w Augustowie ze Spartą 4:3. W tym meczu to goście wyszli z nie lada opresji, bowiem do przerwy przegrywali 1:3.
– Nasza sytuacja nie była wesoła, ale po przerwie zmieniliśmy zupełnie nastawienie i zagraliśmy zdecydowanie odważniej – komentuje grający trener Magnata. – Generalnie pierwsza połowa w naszym wykonaniu do zapomnienia – dodaje.
Piłkarze Sparty prawdopodobnie za wcześnie uwierzyli, że mecz jest rozstrzygnięty. Zdeterminowany w walce o utrzymanie Magnat to wykorzystał.
– W kontekście układu tabeli to bardzo ważne punkty – podsumowuje Markiewicz.
Nie odpuszcza walcząca o promocję do trzeciej ligi Wissa Szczuczyn. Zespół Kamila Wojtkielewicza rozgromił w Szepietowie miejscową Spartę 4:0.

Także naciskany przez szczuczynian Tur zanotował pewną wygraną. Lider z Bielska Podlaskiego uporał się w Goniądzu z Biebrzą, wygrywając 2:0, po golach braci Kosińskich – Andrzeja i Karola w końcowych minutach pierwszej odsłony. Tym samym goście wciąż o punkt wyprzedzają w tabeli Wissę.

Nie zawiodła także zamykająca podium Warmia. Podopieczni Roberta Kądziora pokonali w delegacji Pogoń Łapy 3:1.

Wyniki 26. kolejki
Orzeł Kolno - Puszcza Hajnówka 4:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Pisiak 15, 1:1 Wojno 18, 1:2 Grzanka 61, 2:2 Pisiak 64, 3:2 Sadowski 75, 4:2 Grzanka 85.

Promień Mońki - KS Wasilków 0:0.

Sparta 1951 Szepietowo - Wissa Szczuczyn 0:4 (0:2 )
Bramki:
0:1 Łapiński 10, 0:2 Citko 35, 0:3 Bondziul 64, 0:4 Bondziul 78-karny.

Sparta Augustów - Magnat Juchnowiec 3:4 (3:1)
Bramki:
1:0 Knoch 5, 2:0 Knoch 10, 2:1 Karpowicz 12, 3:1 Sobolewski 20, 3:2 Fabiszewski 55, 3:3 Jaromiński 68, 3:4 Tymiński 80-karny.

Biebrza Goniądz - Tur Bielsk Podlaski 0:2 (0:2)
Bramki:
0:1 A. Kosiński 40, 0:2 K. Kosiński 43.

Pogoń Łapy - Warmia Grajewo 1:3 (1:2)
Bramki:
1:0 Roszkowski 36, 1:1 Zubowski 37, 1:2 Randzio 44, 1:3 Kozikowski 69.

Cresovia Siemiatycze - KS Michałowo 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 bramka samobójcza, 0:2 Tomczyk 85, 1:2 D. Barwiejuk 86.

Mecz:Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Tykocin został przełożony na środę - 31 maja

16. Puszcza Hajnówka 25 15 29-55

MAGAZYN SPORTOWY24 - MICHAŁ LISTKIEWICZ ZAPOWIADA REWOLUCYJNE ZMIANY W SĘDZIOWANIU