IV liga. Ruch wygrał w Augustowie i w całej rundzie. Kroku dotrzymuje mu Wissa

los, kpot
Ruch Wysokie Mazowieckie został mistrzem jesieni. W ostatnim spotkaniu w tym roku lider odprawił Spartę Augustów 3:0. Dystansu do Ruchu nie traci jednak Wissa Szczuczyn, która wygrała z MKS Mielnik 3:1.

Ruch jest jednym z głównych faworytów rozgrywek i w lidze nie zawodzi. Mimo, że do spotkania z liderem Augustów był niezdobytą twierdzą, to zespół z Wysokiego Mazowieckiego bez większych problemów wygrał tam 3:0.
– I to był najniższy wymiar kary. Mecz mieliśmy pod całkowitą kontrolą – komplementuje swoją drużynę Mykoła Dremluk, szkoleniowiec Ruchu.

Ruch wynik 3:0 ustalił już po 32 minutach, po m.in. dwóch trafieniach Piotra Faszczewskiego. To sprawiło, że po 15. kolejkach zeszłoroczny trzecioligowiec ma na swoim koncie aż 57 trafień.
– W zespole jest duża rywalizacja i to przynosi efekt. Cieszy mnie też to, że gramy efektowny futbol. Taki jak lubią kibice. Szczególnie, że idzie to w parze z punktami – dodaje Dremluk.

Na drugiej pozycji, z czterema oczkami straty, rundę zakończyła szczuczyńska Wissa, która wygrała z MKS Mielnik 3:1. Mecz ten zapisze się w historii klubu jako ostatni rozegrany na stadionie wybudowanym jeszcze w latach 70-tych. Teraz obiekt czeka gruntowna przebudowa. W 2019 roku oddany zostanie do użytku wielofunkcyjny obiekt, z dwoma boiskami piłkarskimi.
Spotkanie z MKS-em rozegrane zostało na grząskiej murawie i stało na przeciętnym poziomie. Lepsi technicznie gospodarze z dużą łatwością stwarzali sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał w 8 minucie Grzegorz Makal, który wrzutkę w pole karne zakończył strzałem głową. Ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w 26 minucie. Trzy minuty później padła najładniejsze bramka. Kontaktowego gola dla gości zdobył Mariusz Żornaczuk bezpośrednio z rzutu rożnego. W 57. minucie wynik ustalił Wojciech Łapiński.
Goście pokazali dużą klasę. Nie poddali się i w ostatnich dwudziestu minutach byli stroną atakującą. Gospodarzy od utraty bramki uchroniła, po strzale Pawluczuka, poprzeczka i w samej końcówce wybicie piłki przez Radosława Guzowskiego z linii bramkowej.
Robert Speichler, grający trener Wissy, nie krył zadowolenia.
– Mimo ciężkich warunków gry był to dobry mecz. Wysokie prowadzenie nas uśpiło i zaczęliśmy grać tzw. radosny futbol. Nerwowa końcówka nie przesłoniła naszego zasłużonego zwycięstwa. Druga pozycja na półmetku rozgrywek jest dobrym prognostykiem przed rundą wiosenną.

Wissa Szczuczyn – MKS Mielnik 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 Makal 8, 2:0 Makal 26, 2:1 Żornaczuk 29, 3:1 Łapiński 57.

Sparta Augustów - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:3). Bramki: 0:1 Faszczewski 4, 0:2 Faszczewski 27, 0:3 Mleczek 32.

Magnat Juchnowiec - KS Wasilków 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 Butkiewicz 25, 0:2 Pawłowski 44, 0:3 Pawłowski 49, 0:4 Rybnik 77.

Cresovia Siemiatycze - KS Michałowo 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Waniowski 4, 1:1 Berna-towicz 76, 1:2 Grabowski 90.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wigry II Suwałki 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 Sobolewski 20, 1:1 Stasiński 25 - karny, 2:1 Sołowiej 33.

Pogoń Łapy - Biebrza Goniądz 2:4 (0:2). Bramki: 0:1 Cebulko 41, 0:2 Cebulko 44, 0:3 Cebulko 48, 0:4 Chrzanowski 65, 1:4 Płoński 70, 2:4 Roszkowski 84.

Sparta 1951 Szepietowo - Warmia Grajewo 0:1 (0:0). Bramki: 0:1 Wilczko 49- samobójczy.

Orzeł Kolno - Promień Mońki 2:0(0:0). Bramki: 1:0 D. Grala 80, 2:0 Sadowski 85.