IV liga. Trudne mecze czołówki tabeli

kgol, ma
Bialystok 16.04.2016 michalowo - tur bielsk podlaski pilka nozna  fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny
Bialystok 16.04.2016 michalowo - tur bielsk podlaski pilka nozna fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
W 29. kolejce z czuba tabeli punkty zgubił tylko Dąb Dąbrowa Białostocka, remisując w Śniadowie 1:1. Zwycięstwa po trudnych spotkaniach u siebie zanotowały Ruch i Tur.

Drużyna z Bielska Podlaskiego pokonała 4:2 Rudnię Zabłudów, mimo że do 63. minuty przegrywała różnicą dwóch goli. Gospodarze jednak nie poddawali się i w przeciągu siedmiu minut zdobyli trzy gole, a w samej końcówce dołożyli jeszcze jedno trafienie.

Z opresji obronną ręką wyszli także zawodnicy prowadzącego w tabeli Ruchu Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Tomasza Kułkiewicza wygraną nad Biebrzą Goniądz 3:2 zapewnili sobie dopiero minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.
Z grona czołowych ekip potknięcie zanotował Dąb. Mimo sporej przewagi w całym meczu i prowadzenia 1:0 z niżej notowanym KS Śniadowo, ambitnie grający gospodarze zdołali wyszarpać remis faworytowi.

- Nie ma co ukrywać. Piłkarsko goście prezentowali się o wiele lepiej. Nie przekładało się to jednak na wiele dogodnych okazji bramkowych. Tych było mniej więcej po równo po obu stronach. My nastawiliśmy się na kontry i po jednej z nich w końcówce rywalizacji zdołaliśmy wyrównać - relacjonuje Adam Szuba, szkoleniowiec Śniadowa.

Najwięcej goli tym razem padło w Łapach, gdzie kanonadę urządzili sobie piłkarze Pogoni i Mielnika. Lepsi w tym starciu byli miejscowi, którzy zwyciężyli 5:3.

- Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie, bo po 30. minutach prowadziliśmy 3:0. Jednak jeszcze przed przerwą dwa przepiękne gole przyjezdnych z rzutów wolnych wprowadziły w nasze szeregi trochę nerwowości. Na szczęście po zmianie stron nie daliśmy doskoczyć się rywalom. Od kilku tygodni jesteśmy bardzo skuteczni, co napawa optymizmem - podsumował Kamil Stanisławski, szkoleniowiec Pogoni.

Już w piątek rozpocznie się kolejna seria gier. W meczu na szczycie trzeci w tabeli Dąb podejmie czwarte KS Michałowo. Większość spotkań zostanie rozegrana w niedzielę, a najciekawiej z nich zapowiada się potyczka w Kolnie, gdzie miejscowy Orzeł zmierzy się z liderującym Ruchem.

Wyniki 29. kolejki

Sparta 1951 Szepietowo - LZS Narewka 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Lasota 90
Pogoń Łapy - MKS Mielnik 5:3 (3:2).
Bramki: 1:0 Minow 14, 2:0 Stypułkowski 24, 3:0 Michno 31, 3:1 Andryszek 35, 3:2 Andryszek 40, 4:2 Minow 46, 4:3 Andryszek 70, 5:3 - Sawicki 85.
KS Michałowo - Wigry II Suwałki 3:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Tomczyk 53, 2:0 Kozłowski 65, 3:0 M. Kossyk 74.
KS Śniadowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Dzitkowski 53, 1:1 Godlewski 86.
Hetman Tykocin - Cresovia Siemiatycze 3:3 (1:1).
Bramki: 1:0 Klimowicz 9, 1:1 Gołubkiewicz 12, 1:2 Jaszczołt 46, 1:3 Jaszczołt 49, 2:3 P. Maliszewski 65, 3:3 Betko 82.
Puszcza Hajnówka - Piast Białystok 4:1 (3:0).
Bramki: 1:0 Janik 3, 2:0 Sokół 11, 3:0 Kicel 30, 3:1 Wojno 60, 4:1 Milcz 72
Tur Bielsk Podlaski - Rudnia Zabłudów 4:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Czaban 6, 0:2 Czaban 15, 1:2 K. Kosiński 63, 2:2 Pawluczuk 67, 3:2 Pawluczuk 70, 4:2 Walczuk 90.
Magnat Juchnowiec Kościelny - Orzeł Kolno 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Radomski 60.
Ruch Wysokie Mazowieckie - Biebrza Goniądz 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 - Dekarz (20), 1:1 - Zalewski (44), 2:1 - Piszczatowski (57), 2:2 - Tumicz (66), 3:2 - Zalewski (89).