IV liga. Tur lepszy od KS Wasilków

ma, jan
W spotkaniu faworytów rozgrywek IV ligi Tur Bielsk Podlaski pokonał u siebie 2:0 drużynę KS Wasilków.

Wynik meczu w Bielsku gospodarze ustalili w pierwszej połowie. Już w 7. minucie Karol Kosiński precyzyjnie wykonał rzut rożny, piłka trafiła na głowę Przemysława Koźlika, a środkowy obrońca mocnym strzałem pokonał bramkarza Michała Brzozkę. Drugi gol był też skutkiem dobrze wykonanego stałego fragmentu gry. Tym razem dośrodkowywał Michał Walczuk, a o piłkę w polu karnym Andrzej Kosiński walczył z Przemysławem Pankiem. Piłka odbiła się od nogi wchodzącego wślizgiem obrońcy z Wasilkowa i wpadła do siatki.

Trener gości Artur Woroniecki szybko musiał ściągnąć z boiska kontuzjowanego Pawła Naliwajkę, a przy dwubramkowym prowadzeniu Tura zdjął też defensywnego pomocnika Tomasza Kosickiego, zmieniając go drugim napastnikiem Dawidem Śliwowskim. Nadal to jednak gospodarze mieli więcej z gry i w drugiej połowie stworzyli sobie kilka kolejnych okazji bramkowych.

Po porażce przed tygodniem Sparta Augustów znowu wypadła bardzo dobrze. Tym razem podopieczni Jacka Bayera na własnym boisku rozbili 4:0 Orła Kolno.
– O ile rozmiary zwycięstwa nie pozostawiają żadnych wątpliwości, kto był lepszy, tak już do stylu gry mojej drużyny mam trochę zastrzeżeń. Być może na jakość widowiska miała wpływ upalna aura – skomentował szkoleniowiec Sparty.

Drugą wygraną w sezonie odniósł jeden z faworytów rozgrywek Wissa Szczuczyn. Podopieczni Kamila Wojtkielewicza bez większych problemów pokonali u siebie Magnata Juchnowiec Kościelny 3:0.
– Akurat o mobilizację na ten mecz nie było trudno, a zadbał o to szkoleniowiec Magnata, który przed sezonem wykłucał się z nami o przynależność klubową Marcina Firańczyka. Najważniejsze, że napastnik gra u nas, a my udowodniliśmy swoją wartość – mówi grający trener Wissy, Kamil Wojtkielewicz.

Wygraną, ale już nie tak łatwą zanotował inny spadkowicz Warmia Grajewo. Wilczki zwyciężyły 3:2 z KS Michałowo. Do 80 minuty tego spotkania był remis 1:1.

Wyniki 3. kolejki
Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Koźlik 7, 2:0 Panek 23 samobójcza.
Tur: Sidun – K. Kulikowski, Koźlik, P. Kosiński, A. Kosiński – A. Lewczuk, Łochnicki – Zawadzki (72. Daniłowski), K. Kosiński (90. R. Kulikowski), Walczuk – Jakubowski (78. Nakielski).
KS: Brzozko – A. Butkiewicz, Naliwajko (24. Cichoński), P. Dąbrowski, Panek – Kosicki (35. Śliwowski) – Werda, Skiepko, Dudziński (84. Sawko), Maksimowski – Stachelski (69. Rybnik).

Warmia Grajewo - KS Michałowo 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Rybołowicz 27, 1:1 Mikucki 33, 2:1 Cybulski 80, 3:1 M. Kossyk 86 -samobójcza, 3:2 P. Kossyk 89.

Sparta Szepietowo - Promień Mońki 3:3 (1:2)
Bramki: 0:1 M.Purta 3, 0:2 Purta 14, 1:2 Kowalczyk 27, 2:2 Gołaszewski57, 2:3 Maciorowski 76, 3:3 Jamiołkowski 77.

Sparta Augustów - Orzeł Kolno 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sobolewski 43, 2:0 P. Zaniewski 67, 3:0 Sobolewski 83, 4:0 Mickiewicz 85.

Wissa Szczuczyn - Magnat Juchnowiec Kościelny 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bondziul 27, 2:0 Wojtkielewicz 69, 3:0 Citko 75.

Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 0:0

Biebrza Goniądz - Cresovia Siemiatycze 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Ulman 50 z karnego, 1:1 Jurczuk 86.

Pogoń Łapy - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 M. Łabieniec 56.