IV liga. Warmia Grajewo straciła punkty i fotel lidera

LOS, jan, kpot
Piłkarze Warmii Grajewo (granatowo - czerwone stroje) stracili pozycję lidera IV ligi Anatol Chomicz
Grajewski zespół tylko bezbramkowo zremisował ze Spartą Szepietowo. Nadal rewelacyjnie wypada Wissa Szczuczyn, która rozbiła 8:0 Promienia Mońki i awansowała na pierwsze miejsce.

Warmia Grajewo -€“ Sparta 1951 Szepietowo 0:0
Żółte kartki: Mikucki (Warmia); Jamiołkowski, Kożuszkiewicz (Sparta). Czerwona kartka: Mikucki (84, za drugą żółtą, Warmia).
Sędziował: Karol Kolenkiewicz (Suwałki).
Widzów: 150.
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Randzio (63. Chyliński), Edison, Mikucki, Matysiewicz (63.Zarzecki), Staniszewski (46 .Krupa), Kozikowski (72 .Sielawa), Stankiewicz, Cybulski, Dzierzgowski.
Sparta: Krystosiak – Kowalczyk, Jamiołkowski, Nikitin, Olszewski, Makal, Jaremkiewicz, Kożuszkiewicz, Dłuski, Wiśniewski (83. Godlewski), Gołaszewski.

W drużynie Warmii zabrakło kontuzjowanego Damiana Zubowskiego oraz Maksyma Mirvy i Łukasza Domurata, którzy w sobotę... pracowali.
Z pierwszej połowy warte odnotowania byłe dwa fatalne pudła. W 25. minucie, po ładnej akcji Tomasza Dzierzgowskiego i Mateusza Cybulskiego, do pustej bramki nie trafił Albert Staniszewski. Goście w 39. minucie przeprowadzili podobną akcje. Po strzale Marcina Jamiołkowskiego, piłkę wybił Krzysztof Gieniusz, a strzał głową Emila Gołaszewskiego z...trzech metrów, nie trafił w światło bramki.
Druga połowa to potęgująca się z minuty na minutę, nerwowość w obozie Wilków i coraz śmielsze ataki gości. Mimo chaotycznej gry, obie drużyny stworzyły po kilka okazji do strzelenia bramki. Najbliżsi zdobycia gola byli: w 84 minucie Dzierzgowski dla Warmii i w 88 minucie i doliczonym czasie gry Kowalczyk dla Sparty.

Robert Kądzior (trener Warmii ): Zawiodła skuteczność, co było dotychczas naszą silną bronią. Na boisku wyraźnie było widać brak kilku zawodników z podstawowego składu. Nie wszyscy młodzi zawodnicy odnajdują się w twardej walce.

Tur Bielsk Podlaski -€“ Sparta Augustów 2:1 (1:0)
1:0 Kosiński 38-karny, 1:1 Sobolewski 75 -karny, 2:1 Kosiński 75.
Warmia: Sidun - K. Kulikowski, Car, P. Kosiński, A. Kosiński, Lewczuk, Łochnicki, K. Kosiński, Popiołek (69. Zawadzki), Walczuk (82. Daniłowski), Pawluczuk (60. Nakielski).
Sparta A.: Putra - A. Zaniewski, Pieślak, Sakowicz, P. Zaniewski, Parafinowicz, Żukowski, Wielgas, Gorochowicz, Mickiewicz, Sobolewski.

Wynik otworzyli gospodarze, gdy w 40. minucie w pole karne Sparty wpadł Łukasz Popiołek, a prowadzona przez niego piłka trafiła w rękę upadającego obrońcy. Sędzia Konrad Lewończuk odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Andrzej Kosiński.
Po przerwie zaatakowali goście i w 64. minucie strzał Łukasza Sobolewskiego trafił w słupek. Dziesięć minut później napastnik Sparty dostał prostopadłe podanie i popędził na bramkę Tura. Młody bramkarz Patryk Sidun popełnił błąd, źle obliczył odległość do szarżującego zawodnika i chociaż odważnie wybiegł mu na spotkanie, to atakując piłkę trafił też w jego nogi. Sędzia znowu wskazał na jedenasty metr i sam poszkodowany doprowadził do wyrównania.
Gospodarze szybko poderwali się do walki i w 78. minucie ustalili wynik meczu na 2:1. Rzut rożny wykonywał Karol Kosiński, z linii pola karnego strzelał Mateusz Nakielski, na linii bramkowej interweniował jeszcze obrońca Paweł Sakowicz, ale do piłki dopadł Piotr Kosiński i mocnym strzałem wpakował ją do siatki.

Wissa Szczuczyn - Promień Mońki 8:0 (2:0)
1:0 Łapiński 4, 2:0 Łapiński 18, 3:0 Firańczyk 55, 4:0 Marcinkiewicz 57, 5:0 Bondziul 70, 6:0 Marcinkiewicz 75, 7:0 Zambrowski 85, 8:0 Bondziul 90.
Wissa: Jabłoński - Zmierczak (22. Stankiewicz), Guzowski,Lisowski, Ciereszko ( 72. Polakowski), Citko, Wojtkielewicz, P. Marcinkiewicz (77. K. Marcinkiewicz), Firańczyk, Bondziul, Łapiński (60.Zambrowski).
Promień: Andraka - D. Purta, Grygo, Stachelek, Wiński, Ziemkiewicz, Maciorowski (Marcin Purta), Grabowski (65. Misiewicz), Poliński (85. Reduta), Odyjewski, Kulikowski (50. Mateusz Purta).

KS Wasilków - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:2 (0:0)

0:1 Orpik 49, 0:2 Speichler 67.
Wasilkow: Brzozko - Cichoński, Milewski, Butkiewicz, Maksimowski, Werda, Skiepko, Dudziński (70. Sawko), Muszyński, (60. Pochwin), Stachelski, Śliwowski.
Dąb: Bondziul - Dudziuk, Biernacki, Dzitkowski, Sołowiej, Tochwin, Speichler, Sołowiej, Łabieniec (80. Rychtarczyk), Kowalczyk, Orpik.

Magnat Juchnowiec Kościelny -€“ Cresovia Siemiatycze 3:0 (3:0)
1:0 Kalisz 11-karny, 2:0 Jaromiński 23, 3:0 Yamaguchi 33.
Magnat: Trochim - Kalisz, Czerniawski, Kużel, Łoś, Pieczywek, Szymaniuk, Jaromiński (65. Zielinko), Suszczyński (75. Bielski), Hruświcki, Yamaguchi (85. Chrościcki).
Cresovia: Karolczuk - Lazarewicz, A. Barwiejuk, Moczulski, Olencki, Waremczuk, Kurek, Jurczuk, Kryński, D. Barwiejuk (46. Kobus), Gołupkiewicz.

KS Michałowo -€“ Hetman Tykocin 5:1 (1:1)
1:0 M. Kossyk 28, 1:1 Maliszewski 40, 2:1 Bernatowicz 56, 3:1 P. Kossyk 68, 4:1 Markiewicz 77, 5:1 Tomczyk 83.
KS Michałowo: Kucharczyk - Bernatowicz, Ł. Konończuk, Zabrocki, Małyszko, Tchórznicki, Markiewicz, Rybołowicz, D. Doroszko (60. P. Kossyk), M. Kossyk, Tomczyk (85. Szychowski).
Hetman: Miniuk - Grabowski, P. Maliszewski, Pogorzelski, Kwasiborski, Andzielewicz, Plaga, Adamski, Domalewski, R. Maliszewski, Szczęsny.

Grzegorz Szymański (trener KS Michałowo): Zagraliśmy doskonale drugie 45. minut, ale były one konsekwencją tego, że przeciwnik pod koniec pierwszej połowy po czerwonej kartce grał w dziesięciu. Wykorzystaliśmy ich błędy i to cieszy. Odbiliśmy się od dna tabeli i nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań.

Pogoń Łapy - Orzeł Kolno 1:0 (1:0)
1:0 Minow 27.
Pogoń: Łapiński - Sobota, Demiańczuk, Halicki, Gąssowski, Michno, Spykułkowski (90. Makowski), Minow (55. Roszkowski), Plago (88. Płoński), Kondracki, Sawicki (65. Hryniuk).
Orzeł: Bikowski - D. Grala, Sokołowski, Kosiński, Pisiak, Sielawa (60. Gwiazda), Walendziewski, Ossowski, K. Grala, Sadowski, Brzeziński

Kamil Stanisławski (trener Pogoni Łapy): Mimo, że Orzeł nie ma na swoim koncie jeszcze zwycięstwa, to musieliśmy podejść do spotkania maksymalnie skupieni. Nie mogliśmy pozwolić by znowu uciekły nam punkty. Prowadziliśmy grę, ale wynik 1:0 jest bardzo groźny i goście próbowali nam zagrozić. Na szczęście udało się zachować koncentrację i możemy cieszyć się z wygranej.

Puszcza Hajnówka - Biebrza Goniądz 1:2 (0:2)
0:1 Tumicz 20, 0:2 Tumicz 35, 1:2 Sokół 65.
Puszcza: Aleksiejczuk - Cisko, Lewczuk, Kicel, Wilenta (46. Żabiński), A. Langa, Kiliańczyk (80. Milcz), Janik, Chrzanowski (87. Kozak), R. Langa, Sokół.
Biebrza: Ulman - Putra, Magnuszewski, Bidzic, Kobyliński, Kossakowski, Dzienis, Wojno, Chrzanowski (78. Butkiewicz), Tumicz (86. Bogdan), Dekarz (55. Jasiński).