IV liga. Wasilków stracił pierwszą bramkę

Miłosz Karbowski, Mariusz Klimaszewski [email protected]
KS Wasilków stracił pierwszą bramkę i pierwsze punkty dopiero w 9. kolejce IV ligi.

Do tej pory tylko MKS Mielnik, inny rewelacyjny beniaminek, dotrzymywał kroku wasilkowianom i to potwierdził. Drużyna Radosława Kondraciuka zremisowała na boisku lidera 1:1. Kibice obejrzeli niezły mecz, choć obie najlepsze ekipy ligi nie mogły wystąpić w najsilniejszych składach.

- Kiedy straciliśmy gola, widać było, że chłopcy są nieco tym zmieszani. W przerwie mówiłem im, że ta bramka niczego nie zmienia. Efekty przyszły szybko, bo od razu wyrównaliśmy. Ogólnie jestem zadowolony z punktu, w ostatecznym rozrachunku może on coś znaczyć - mówi trener KS-u Wasilków Artur Worniecki. W spotkaniu z MKS-em nie mógł skorzystać z całej grupy zawodników: Wojciecha Kobeszki, Adama Butkiewicza czy Rafała Kuleszczyka.

Mielniczanie objęli prowadzenie w 30. minucie. Obrońca gospodarzy Bartłomie Gliński stracił piłkę i ratował się faulem. Z rzutu wolnego nad murem uderzył Tomasz Jakubiec, Łukasz Trochim sparował futbolówkę pod nogi Grzegorza Gołubkiewicza, a ten trafił z metra do siatki.

Tuż po przerwie wyrównał Grzegorz Zieliński. 17-latek po dośrodkowaniu bardzo ładnie uderzył tyłem głowy nie do obrony. Nieco bliżsi zwycięstwa byli goście. W 78. minucie po strzale Michała Sobiczewskiego, obrońca KS-u wybił piłkę z pustej bramki.

KS Wasilków - MKS Mielnik 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Gołubkiewicz 30, 1:1 - Zieliński 46.

KS Michałowo - Hetman Tykocin 2:2 (1:2).
Bramki: 0:1 - Plaga 13 z karnego, 0:2 - Plaga 38, 1:2 - D. Doroszko 45, 2:2 - Broniszewski 60.

Sokół Sokółka - Sparta 1951 Szepietowo 1:4 (1:1). Bramki: 0:1 - Ptaszyński 38, 1:1 - Kul 76, 1:2 - Styś 80, 1:3 - Lipiński 85, 1:4 - Ibrahim 90.

Piast Białystok - Puszcza Hajnówka 0:4 (0:2).
Bramki: 0:1 - Żabiński 9, 0:2 - Sienkiewicz 11, 0:3 - Nakielski 64, 0:4 - Żabiński 67.

Magnat Juchnowiec Kościelny - KS Śniadowo 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Czerniawski 30, 1:1 - Bryliński 60, 2:1 - Szychowski 70, 3:1 - P. Suszczyński 89.

Sparta Augustów - Hetman Białystok 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Krupiński 11, 1:1 - Sawicki 23, 2:1 - P. Zaniewski 58, 3:1 - Sobolewski 81.

Pogoń Łapy - Cresovia Siemiatycze 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Leszczyński 14, 0:2 - Zalewski 29 z karnego, 1:2 - Leśniewski 69.

Orzeł Kolno - Gryf Gródek 1:3 (1:1). Bramki: 1:0 - Brzeziński 22, 1:1 - Kozłowski 38, 1:2 - Szymaniuk 72, 1:3 - Marczuk 80.

1. KS Wasilków 9 25 22-1
2. MKS Mielnik 9 20 17-4
3. Cresovia Siemiatycze 9 17 17-6
4. KS Michałowo 9 15 21-10
5. Gryf Gródek 9 14 16-14
6. Sparta Szepietowo 9 14 14-8
7. Pogoń Łapy 9 14 17-11
8. Sparta Augustów 8 14 14-7