IV liga. Wigry wygrały w Grabówce, KS Wasilków w Śniadowie, a Ruch w Grajewie

Wigry Suwałki (biało-czarne stroje) wygrały w Grabówce 3:1
Wigry Suwałki (biało-czarne stroje) wygrały w Grabówce 3:1 Urszula Łobaczewska
Faworyci IV ligi nie pogubili punktów w pierwszych w rundzie wiosennej meczach wyjazdowych. Wigry Suwałki wygrały 3:1 w Grabówce, a KS Wasilków - 3:0 w Śniadowie. W hicie 19. kolejki Warmia Grajewo przegrała z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:2. W meczu tym sędzia pokazał aż 14 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Wigry miały przewagę w starciu z broniącymi się przed degradacją rywalami z Grabówki, ale w pierwszej połowie niewiele z tego wynikało. Na ciężkiej, nierównej murawie trudno było konstruować składne akcje i czujnie broniący się gospodarze utrzymywali bezbramkowy remis.

Skoro się nie da z akcji, to trzeba sięgnąć po stałe fragmenty gry. W 52. minucie wynik otworzył po wrzutce z rzutu rożnego Pawlo Berezjanskij i suwalczanie objęli prowadzenie. Goście dołożyli jeszcze dwa gole, a Grabówka w końcówce zaliczyła honorowe trafienie z rzutu karnego.

Stałego fragmentu gry do otwarcia wyniku potrzebował też KS Wasilków. Tuż przed końcem pierwszej połowy potyczki w Śniadowie z rzutu karnego już 40. gola w tym sezonie strzelił niesamowity Jan Pawłowski. W drugiej połowie goście jeszcze dwukrotnie zaskakiwali golkipera rywali i pewnie zwyciężyli 3:0.

IV liga. Warmia - Ruch 1:2. Trener gości jak wino

Bohaterem potyczki w Grajewie był grający trener Ruchu Kamil Jackiewicz, który strzelił oba gole dla zespołu z Wysokiego Mazowieckiego.

- Jestem jak wino, im starszy tym lepszy. A tak poważnie, to nie czuję się bohaterem, bo na brawa zasłużył cały zespół. Cieszy też to, że w składzie mamy dużą grupę młodzieżowców i wychowanków klubu - mówi Kamil Jackiewicz.

Cenne dla gości jest to, że przy remisie 1:1 decydującego gola strzelili oni w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki z boiska usunięty został w 54. minucie Sebastian Zabłocki. W sumie goście zobaczyli osiem "żółtek", a Wilczki - sześć.

- To nie był wcale tak ostry mecz, by dawać aż tyle kartek. Do tego uważam, że rzut karny dla Warmii był bardzo problematyczny, ale najważniejsze, że wygraliśmy i umocniliśmy się na trzecim miejscu - ocenia trener Ruchu.

IV liga. Ważne zwycięstwo beniaminka

W dolnych rejonach tabeli bardzo ważne zwycięstwo odniósł Hetman Skłodowscy Tykocin. Beniaminek wygrał 2:1 z Czarnymi Czarna Białostocka. Serii porażek nie przełamała zamykająca tabelę Cresovia Siemiatycze, ale wszystkie gole w przegranym 0:3 wyjazdowym starciu z Turem Bielsk Podlaski padły w ostatnim fragmencie potyczki.

WYNIKI 19. KOLEJKI

• Hetman Skłodowscy Tykocin - Czarni Czarna Białostocka 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Kuczyński (21), 1:1 - Dudziński (34), 2:1 - R. Maliszewski (54).
  • MOSP Białystok - Sparta 1951 Szepietowo 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wasiluk (12), 2:0 - Kupiński (56), 3:0 - Kupiński (77).
  • Warmia Grajewo - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Jackiewicz (2), 1:1 - Kossyk (55-karny), 1:2 - Jackiewicz (74).
  • KS Śniadowo - KS Wasilków 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Pawłowski (45-karny), 0:2 - Fronc (72), 0:3 - Kubeł (90).
  • KS Grabówka - Wigry Suwałki 1:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Berezjańskij (52), 2:0 - Makuszewski (65), 0:3 - Kozłowski (81), 1:3 - Maciejuk (88-karny).
  • Tur Bielsk Podlaski - Cresovia Siemiatycze 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Bazylewski (76), 2:0 - Niemczynowicz (90), 3:0 - Niemczynowicz (90).
  • Orlęta Czyżew - Wissa Szczuczyn 4:2 (0:1). Bramki dla Orląt: Zakrzewski (55), Ożarowski (61), Ilczuk (68), Jastrzębski (90).
  • Krypnianka Krypno - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:2.
  • Promień Mońki - KS Michałowo 1:1.

1. KS Wasilków 19 53 85-16
2. Wigry Suwałki 19 51 81-22
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 19 46 57-20
4. Warmia Grajewo 19 39 66-20
5. Tur Bielsk Podlaski 19 39 37-23
6. Wissa Szczuczyn 19 32 45-34