Jaga pobita przez krakowskie Pasy

Mariusz Klimaszewski [email protected]
W sobotę Jagiellonia udzieliła lekcji futbolu Koronie wygrywając 4:0. Wczoraj sama wystąpiła w roli uczniów przegrywając z "Pasami" 0:3.

Trener Jagiellonii Michał Probierz przed meczem w Krakowie w rozmowie z dziennikarką Canal+ miał nadzieję, że po 90 minutach gry z Cracovią białostoka drużyna zapewni sobie awans do europejskich pucharów. Niestety, srogo się zawiódł, gdyż jego podopieczni, po fatalnej grze, zostali rozbici 0:3.

W zasadzie to już po pierwszych 45 minutach powinno być 3:0 dla "Pasów", a nawet i więcej. Piłkarze Cracovii grali, atakowali, a jagiellończycy próbowali im tylko przeszkadzać i to w dodatku nieudolnie.
Szczególnie źle grała defensywa żółto-czerwonych, dopuszczając do bardzo groźnych sytuacji. Fatalnie wręcz prezentował się Alexis Norambuena. W 8. minucie chilijski obrońca Jagiellonii tak niefrasobliwie wyprowadzał piłkę spod własnego pola karnego, że trafił nią w nogę jednego z piłkarza Cracovii. Po szybkim dośrodkowaniu zamykający akcję gospodarzy Bartłomiej Dudzic nie zdążył dopaść do piłki. Po kolejnym błędzie Mołdawianin Alexander Suvorov ostro zagrał w pole karne Jagi, a tu ponownie Dudzic z najbliższej odległości minimalnie chybił.

W 25 minucie Grzegorz Sandomierski musiał już wyciągać piłkę ze swojej siatki. Arzumanyan sfaulował tuż przy linii pola karnego Saidiego Ntibazonkizę. Do piłki doszedł Mateusz Klich, który strzałem obok muru, tuż przy słupku, zdobył prowadzenie dla Cracovii.

Ntibazonkiza jeszcze w pierwszej połowie kilkakrotnie uderzał na bramkę Jagi, raz trafiając nawet w poprzeczkę.

Po zmianie stron białostoczanie zaatakowali, ale szybko zostali skarceni. Po kontrze Suvorov nie dał szans Sandomierskiemu. "Dzieła zniszczenia" dokonał w 87 minucie Słoweniec Andraż Struna.

Cracovia - Jagiellonia 3:0 (1:0)
Bramka: 1:0 - Klich 25, 2:0 - Suvorov 52, 3:0 - Struna 87.
Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski, Kosanović, Radomski, Suart - Bartczak, Szeliga (76 Struna), Klich, Dudzic (63 Visnakovs), Suvorov - Ntibazonkiza (85 Krzywicki).
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Arzumanyan, Skerla, Pejović - Kupisz, Hermes, Grzyb, Lato (46 Seratlić) - Burkhardt (66 Makuszewski) - Frankowski (85 Steć).
Żółte kartki: Szeliga, Struna, Klich (Cracovia). Widzów: 9041.