Jagiellonia 4 - 2 Podbeskidzie: Żółto-czerwoni wygrywaja u siebie

mck
Jagiellonia na własnym stadionie pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 do 2.
Jagiellonia na własnym stadionie pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 do 2. Archiwum
Jagiellonia Białystok wygrała na własnym stadionie z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mimo, że po przerwie drużyna Michała Probierza prowadziła 3:0, to w końcówce meczu było naprawdę nerwowo.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 12. minucie. Akcję Jagi dobrze pociągnął Gajos. Następnie wymiana podań pomiędzy Tuszyńskim i Mystkowskim, potem ten drugi wyprowadza piłkę na pole karne Podbeskidzia, a futbolówkę dobija Piątkowski.

Na drugiego gola nie trzeba było czekać długo. Po 3 minutach ponownie asystę zalicza Mystkowski, a piłkę w siatce gości umieszcza Gajos. Jest 2:0.

W 39. minucie drugą w meczu bramkę zdobywa Piątkowski. Dośrodkowanie Gajosa na 10. metr, zamieszanie pod bramką Zajaca, następnie Piątkowski umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy Jagiellonia prowadzi 3:0.

Druga połowa spotkania była już bardziej nerwowa. W 52. minucie żółto-czerwoni tracą pierwszą bramkę. Po rzucie rożnym, z 11. metra Drągowskiego potężnym uderzeniem pokonuje Dejman. Ten sam piłkarz z dystansu pokonuje naszego bramkarza po raz drugi w 70. minucie.

W 87. minucie spotkania, po fatalnym błędzie bramkarza Podbeskidzia, piłkę w pustej bramce gości umieszcza Nika Dżalamidze.

Po 10. kolejce Jagiellonia wygrywa z Podbeskidziem 4:2 na własnym stadionie i awansuje na 6. miejsce w tabeli.