Jagiellonia Białystok - Dynamo Brześć 1:0. Remigiusz Jezierski zapewnił zwycięstwo (wideo)

Przerwę w ligowych rozgrywkach Jagiellonia Białystok wykorzystała na sparing z Dynamem Brześć. Jaga wygrała 1:0 po golu Remigiusza Jezierskiego.

Trener żółto-czerwonych Michał Probierz dał pograć niemal wszystkim swoim zawodnikom. Jedynie Wahan Gevorgyan, Pavol Stano i Marco Reich zaliczyli pełne 90 minut. Gospodarze stworzyli kilka klarownych okazji strzeleckich. Wykorzystali jedną. W 75 minucie po dośrodkowaniu Dariusza Jareckiego z bliska piłkę do siatki skierował Remigiusz Jezierski.

- To była firmowa akcja Darka. Staram się wchodzić na jego dośrodkowania. Udało się i fajnie, że wygraliśmy - opowiadał Jezierski.

Dynamo miało parę okazji na zmianę wyniku. Raz Jagiellonię przed stratą gola uratowała poprzeczka.

Jagiellonia Białystok - Dynamo Brześć 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Jezierski 75.
Jagiellonia Białystok: Szamotulski (76 Gikiewicz) - Lewczuk (46 Norambuena), Skerla (46 Hlavaty, 66 Hryszko), Cionek (46 Gogol), Król (86 Gustavo Adolfo) - Gevorgyan, Stano, Hermes (46 Falkowski), Bruno (46 Jarecki), Reich - Frankowski (46 Jezierski).
Dynamo Brześć: Fomiczow (80 Najdienko) - Szczerbo (64 Diemidowicz), Tarabanow, Gajduczik, Makar - Kowaluk (46 Gonczarow), Olechnowicz, Kozak, Papusz (46 Sokoł) - Cewan (46 Chwaszczinskij), Mozolewskij (68 Diemieszko).
Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok).