Jagiellonia Białystok. Patryk Tuszyński zagra w Reprezentacji Polski

Tomasz Dębek, (mark) [email protected]
Napastnik Jagiellonii Białystok Patryk Tuszyński ma dzisiaj szansę zadebiutować w reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu z Grecją. Prawdopodobnie wejdzie jednak do gry dopiero w drugiej połowie. Wojciech Wojtkielewicz
Dzisiejszy mecz towarzyski z Grekami zakończy udany sezon polskiej reprezentacji.

Po rozbiciu Gruzji 4:0 na Stadionie Narodowym, piłkarzy reprezentacji Polski od zasłużonych urlopów dzieli już tylko jeden mecz. Dziś na gdańskiej PGE Arenie zmierzą się w meczu towarzyskim z Grekami. Adam Nawałka będzie miał okazję do sprawdzenia w akcji zawodników drugiego planu i przetestowania nowych wariantów taktycznych. Patrząc na to, jak wygląda obecnie reprezentacja Grecji, ten sparing bardziej niż na mecz z Niemcami (4 września) przygotuje nas na Gibraltar (trzy dni później)...

Po sobotnim zwycięstwie nad Gruzinami Nawałka zwolnił ze zgrupowania aż ośmiu zawodników: Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Piszczka, Łukasza Fabiańskiego oraz Dawida Kownackiego, Łukasza Brozia, Michała Kucharczyka i Tomasza Jodłowca.

Trener Nawałka już wczoraj podał pierwszy skład Polski. Oto on: Artur Boruc (od 2. połowy Wojciech Szczęsny) - Thiago Cionek, Michał Pazdan, Kamil Glik, Marcin Komorowski - Kamil Grosicki, Ariel Borysiuk, Karol Linetty, Jakub Bałszczykowski - Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik.
Szkoleniowiec wypróbuje więc w obronie parę Glik, Pazdan. Drużyna zagra z jednym wysuniętym napastnikiem, którym będzie Arkadiusz Milik. Najprawdopodob-nie zmieni go w drugiej połowie jagiellończyk Patryk Tuszyński.

Rywal Polaków Grecja to jedna z najrówniej grających reprezentacji Europy. Beznadziejnie, ale stabilnie - tak można podsumować ich wyniki po mistrzostwach świata w Brazylii, gdzie odpadli w 1/8 finału. Siedem meczów, pięć porażek (z Rumunią, Irlandią Północną i dwukrotnie z... Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2016, do tego Serbią w sparingu), dwa remisy (z Finlandią i Węgrami), dwa strzelone gole - Finom i amatorom z Wysp Owczych. Pojęcie "grecka tragedia" nigdy nie było tak bliskie grze drużyny, która jedenaście lat temu sensacyjnie zdobyła tytuł mistrzów Europy.

Z drużyną Otto Rehhagela dzisiejszą reprezentację Grecji łączy tylko to, że strzela mało goli. Dziurawa obrona, brak pomysłu na grę, nerwowe ruchy kadrowe... to nie mogło się dobrze skończyć. Po listopadowej kompromitacji z Wyspami Owczymi (0:1 na własnym terenie) w trybie natychmiastowym zwolniono trenera Claudio Ranieriego. Na gorącym krześle zastąpił go były szkoleniowiec Panathinaikosu, Sergio Markarián. Miał uporządkować zespół taktycznie i w większym stopniu postawić na ofensywę. Skończyło się na deklaracjach.W sobotę Grecja po raz drugi przegrała z Wyspami Owczymi 1:2.