Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków. Ocena zawodników (wideo)

Krzysztof Sokólski [email protected]
Po ostatnich tygodniach podlaskim kibicom kręci się w głowie. Nie wiedzą na co stać ich zespół. Wojciech Wojtkielewicz
Po beznadziejnym meczu z Lechią Gdańsk w spotkaniu z Wisłą Kraków Jagiellonia pokazała swoje drugie, wspaniałe oblicze.

Jaga funduje nam istny rollercoaster. Niczym na kolejce górskiej mamy gwałtowne spadki i niewyobrażalne wzniesienia. Ludzie kochają parki rozrywki, bo te zapewniają odlotowe wrażenia. Jazda góra - dół, góra - dół i tak w kółko. Piłka nożna również przynosi dużą dawkę adrenaliny. Jeszcze kilka dni temu przeżywaliśmy katusze oglądając męczarnie Jagiellonii w przegranym 0:1 spotkaniu z Lechią. W poniedziałek zostaliśmy już wyniesieni przez białostockich zawodników na poziom euforii, gdy rozbili 5:2 walczącą o mistrzostwo Polski Wisłę Kraków.

Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Po ostatnich tygodniach podlaskim kibicom kręci się w głowie. Nie wiedzą na co stać ich zespół. Czy prawdziwe oblicze, widzieliśmy w meczach ze Śląskiem Wrocław i Wisłą, czy też w pojedynku z Lechią. Często mówi się w takich sytuacjach, że odpowiedź leży gdzieś pośrodku. W przypadku Jagi, to raczej się nie sprawdza. Z ekipą Piotra Stokowca albo krzyczysz z radości wyskakując górską kolejką w górę, ale zakrywasz oczy z przerażenia zjeżdżając w przepaść. Na razie znowu jesteśmy na fali wznoszącej…

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Wisłą Kraków (skala ocen 0-6):

Krzysztof Baran - nota 4: Niezbyt dobrze zachował się przy pierwszej straconej bramce. W kilku sytuacjach zademonstrował jednak wielkie umiejętności. Błysnął zwłaszcza broniąc strzał głową Rafała Boguskiego.

Adam Waszkiewicz - 3,5: Grał z dużym zaangażowaniem, ale było w tym także trochę nerwów.

Ugochukwu Ukah - 4: Stanowił wiodącą siłę w linii defensywnej. Nie uniknął błędów, lecz potrafił je naprawić.

Martin Baran - 3,5: Miał kilka ważnych interwencji i parokrotnie zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Jagiellonii.

Giorgi Popchadze - 4: Niezły mecz. Bez wpadek w defensywie, był również widoczny w akcjach ofensywnych.

Dawid Plizga - 4,5: Rozegrał dobre spotkanie. Zaliczył asystę i zdobył bramkę.

Rafał Grzyb - 4: Otworzył wynik strzelając - trzeba przyznać - przypadkowego gola. Dużo pracował, choć były momenty, kiedy stawał się mniej widoczny.

Michał Pazdan - 5: Cichy bohater. Ostro zasuwał w obronie, miał mnóstwo odbiorów i przechwytów. Z drugiej strony inicjował wiele ofensywnych akcji zespołu.

Dani Quintana - 5: Kolejny znakomity występ Hiszpana. Tym razem Dani bramki nie zdobył, ale to on prowadził grę, ośmieszając wręcz zawodników Wisły. W 80 minucie zmieniony przez Adama Dźwigałę.

Alexis Norambuena - 4: Solidny występ pracowitego Chilijczyka. W 87. minucie zmieniony przez Jakuba Tosika.

Mateusz Piątkowski - 5,5: Strzelił dwa ładne gole i zanotował piękną asystę. Mimo że zaplątał się we własnym polu karnym przy stracie pierwszej bramki, to jemu należy się tytuł bohatera spotkania. W 83. minucie zmieniony przez Bekima Balaja.

Adam Dźwigała - 4: Zagrał tylko 10 minut, ale zdążył strzelić gola i popisać się kilkoma doskonałymi zagraniami.

Bekim Balaj - niesklasyfikowany. Grał za krótko, aby go oceniać
.
Jakub Tosik - niesklasyfikowany. Grał za krótko, aby go oceniać.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Lechią Gdańsk: Krzysztof Baran - 3; Adam Waszkiewicz - 1,5; Ugochukwu Ukah - 2,5; Tomasz Porębski - 1,5; Giorgi Popchadze - 2; Rafał Grzyb - 2,5; Michał Pazdan - 2; Dawid Plizga - 3; Daniel Quintana - 2; Karol Mackiewicz - 1; Bekim Balaj - 2; Jakub Tosik - 2; Maciej Gajos - 1,5; Mateusz Piątkowski - niesklasyfikowany.

Ranking "Współczesnej" na Najlepszego Piłkarza Jagiellonii Sezonu 2013/14 po 19. kolejkach spotkań: