Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2. Jagiellonia odpadła z Pucharu Polski (zdjęcia)

(mck)
Jagiellonia uległa Zagłębiu na własnym stadionie, przegrywając 0:2. Tym samym odpadła z gry o Puchar Polski.

Żółto-czerwoni nie zaprezentowali się dobrze we własny mieście i słusznie przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2. Dwie bramki, które przesądziły o wyniku spotkania, padły w pierwszej połowie.

Pierwszego gola strzelił naszej drużynie Papadopulos. Najpierw drużyna Zagłębia ograła bezradną obronę Jagi kilkoma podaniami, następnie na piętnastym metrze dobre podanie otrzymał napastnik gości. Pewnym strzałem głową, w 16. minucie meczu pokonał Barana i było 1:0 dla Zagłębia.

Druga bramka padła w 31. minucie. Piłka wrzucona w pole karne Jagi, dochodzi do niej Piątek i strzałem głową, ponownie z 15. metra, pokonuje bezradnego Barana. Było 2:0 dla Zagłębia i z takim wynikiem obie drużyny zeszły do szatni.

Obraz gry nie zmienił się zbytnio w drugiej części spotkania, choć nie przełożyło się to na kolejne bramki dla Zagłębia. Przegrywają w Białymstoku, Jagiellonia pożegnała się z rozgrywkami w finałach Pucharu Polski.