Jagiellonia Białystok-Cracovia Kraków (wideo, zdjęcia). Fantastyczny mecz. Obejrzyj bramki

KaWu
Jagiellonia Białystok-Cracovia Kraków wideo
Ponad 6 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie w Białymstoku obejrzało niezwykle emocjonujące widowisko.

Jagiellonia Białystok-Cracovia Kraków 4:2

Jagiellonia Białystok-Cracovia Kraków wideo:

Ponad 6 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie w Białymstoku obejrzało niezwykle emocjonujące widowisko. Lider polskiej ekstraklasy nie dał najmniejszych szans zamykającej tabelę Cracovii. Goście, którzy wydali przed sezonem kilka milionów złotych na wzmocnienia, potrzebowali punktów jak powietrza. Każdy wynik inny niż wygrana przybliża ich bowiem do I ligi.

Jagiellonia już po pierwszej połowie ustaliła, kto w tym spotkaniu zgarnie trzy punkty. W 42 minucie było już 3-0. Już w pierwszych minutach spotkania wynik mógł ustalić Kamil Grosicki, który jednak nie wykończył dokładnie własnego rajdu lewą stroną. Zabrakło centymetrów, żeby piłka znalazła się w siatce. Grosik poprawił się za to w 18 minucie. Po ładnej akcji całego zespołu, otrzymał piłkę od Burkharda i ładnym mierzonym uderzeniem dał prowadzenie Jagiellonii.

Drugą bramkę również strzelił Grosicki. Po błędzie Janusa w środku pola, piłkę wyłuskał Burkhard. Idealnym podaniem otworzył drogę Grosikowi. Ten w 38 minucie podwyższa na 2-0. Komentatorzy telewizyjni śmiali się, że młody zawodnik Jagiellonii obiecał swojej dziewczynie hattricka w tym meczu, jednak jak mu się nie uda na boisku to dokończy w domu.

Pięć minut później bezradną dzisiaj Cracovię dobił Kupisz strzałem z 10 metrów.

Po przerwie kibice spodziewali się kolejnych bramek gospodarzy, ale w 48 min. swoje umiejętności pokazał Saidi Ntibazonkiza - jak się okazało, bohater drugiej połowy meczu. Ok. 20 metrów od bramki Jagiellonii ograł Thiago Cionka i pięknym strzałem w górny lewy róg zdobył gola dla Cracovii.

63 minuta mecz i 4-1. Rozgrywający bardzo dobre zawody dzisiaj Marcin doczekał się swojej bramki. Kupisz dośrodkował, piłkę przed polem karnym przyjął Burkhardt, strzelił, a futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki.

Rezultat spotkania ustalił w 72 minucie Ntibazonkiza.

Jagiellonia Białystok-Cracovia Kraków 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Kamil Grosicki (18), 2:0 Kamil Grosicki (39), 3:0 Tomasz Kupisz (42), 3:1 Saidi Ntibazonkiza (48), 4:1 Marcin Burkhardt (63), 4:2 Saidi Ntibazonkiza (72).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Mladen Kascelan. Cracovia Kraków: Dariusz Pawlusiński.

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Widzów 6 000.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Jarosław Lato - Kamil Grosicki, Hermes, Mladen Kascelan, Tomasz Kupisz (73. Maciej Makuszewski) - Marcin Burkhardt (82. Rafał Grzyb), Tomasz Frankowski (73. Franck Essomba).

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Krzysztof Janus, Piotr Polczak, Milos Kosanović, Tomasz Moskała - Saidi Ntibazonkiza, Sławomir Szeliga, Dariusz Pawlusiński, Wojciech Łuczak (46. Alexandru Suvorov) - Bartosz Ślusarski (46. Bartłomiej Dudzic), Radosław Matusiak (66. Hesdey Suart).