Jagiellonia Białystok-Polonia Warszawa (wideo). Franek zemścił się na Janasie

KS
Jagiellonia Białystok-Polonia Warszawa.
To zemsta "Franka" na Pawle Janasie.

Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Polonię Warszawa i umocniła się czele tabeli Ekstraklasy. Gola na wagę cennych trzech punktów strzelił w 86 minucie Tomasz Frankowski. To zemsta "Franka" na Pawle Janasie. Obecny trener Polonii, cztery lata temu jako selekcjoner reprezentacji Polski, nie zabrał Frankowskiego na mundial do Niemiec.

Niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie spotkania na boisku niewiele ciekawego się działo. Więcej emocji przyniosła drugą część konfrontacji. Polonia grała mądrze, ale nie potrafiła wypracować sobie klarownych sytuacji strzeleckich. To Jaga przeprowadzała groźniejsze ataki. Wreszcie, w 86 minucie mieliśmy złotą akcję rezerwowych. Franck Essomba popisał się dobrym dośrodkowaniem z lewego skrzydła, Frankowski przyjął piłkę na pierś i po chwili strzelił nad Sebastianem Przyrowskim. "Franek" zagrał mimo kontuzji, a i tak przesądził o zwycięstwie.

- To nie był mecz Frankowski kontra Janas - podkreślił opiekun "Czarnych Koszul". - Zawodnicy obu drużyn stoczyli zacięty pojedynek. Było sporo fajnych akcji. Niestety, po raz kolejny tracimy bramkę w ostatnich minutach. W efekcie przegrywamy na boisku, było nie było, lidera Ekstraklasy.

- Polonia była najlepszym piłkarsko zespołem, z jakim do tej pory graliśmy. Tym bardziej cieszę się, że zdobyliśmy trzy punkty - podsumował trener Jagiellonii, Michał Probierz. - Teraz zaczynamy myśleć o meczu z kolejnym warszawskim klubem, Legią.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Tomasz Frankowski 86.
Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas (60 Frankowski), Skerla, Cionek, Norambuena - Makuszewski (46 Burkhardt), Hermes, Grzyb, Kupisz (80 Essomba), Lato - Grosicki.
Polonia: Przyrowski - Sokołowski, Pietrasiak, Jodłowiec, Brzyski - Mierzejewski (88 Teodorczyk), Andreu, Trałka, Sobiech, Bruno (83Gancarczyk) - Smolarek (88 Gołębiewski).
Żółte kartki: Hermes (Jagiellonia), Sobiech, Jodłowiec, Brzyski (Polonia). Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 6000.