Jagiellonia Futsal nie poprawia swoje niezwykle trudnej sytuacji
Jagiellonia Futsal nie poprawia swoje niezwykle trudnej sytuacji Urszula Łobaczewska
Już 18. w tym sezonie Fogo Ekstraklasy porażki doznała Jagiellonia Futsal Białystok. Tym razem Żółto-Czerwoni ulegli we własnej hali AZS-owi UW Wilanów Warszawa 2:4, mimo że do przerwy spisywali się bardzo dobrze i prowadzili 2:0. Niestety, potem zawodnikom ze stolicy Podlasia zabrakło sił i warunki dyktowali goście ze stolicy.

Po pauzie za żółte kartki do składu Jagiellonii Futsal wrócił Piotr Skiepko i szybko okazało się, jak ważnym ogniwem Podlasian jest reprezentant Polski. Już w 4. minucie wstrzeloną przez niego piłkę tak nieszczęśliwie wybijał Radosław Marcinkowski, że skierował ją do własnej bramki. W końcówce pierwszej połowy Skiepko już bez niczyjej pomocy zaskoczył bramkarza gości i było 2:0.

- Prezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale walczyliśmy szóstką, siódemką zawodników, a rywale mieli trzy zmieniające się czwórki. Właśnie to w głównej mierze zadecydowało o tym, co działo się w drugiej połowie - komentuje trener Jagiellonii Futsal Karol Domalewski.

Jagiellonia Futsal - AZS Warszawa 2:4. Bomba kilka sekund po przerwie

Kto wie, jak potoczyłaby się potyczka, gdyby stołeczni akademicy nie złapali kontaktu już kilka sekund po przerwie. Potężną bombą pod poprzeczkę Kamila Ulmana pokonał Jean Costa. Przyjezdni złapali wiatr w żagle i w 34. minucie rozmontowali słabnącą obronę białostoczan, a tym razem do właściwej siatki trafił Marcinowski. Na 3:2 dla AZS-u trafił Maksym Panasenko, który tuż przed końcem uderzeniem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

- Według mnie przy stanie 2:1 należał nam się rzut karny, ale nie zmienia to faktu, że zabrakło nam sił i jakości. Cieszymy się, że kibice nas nie opuszczają, walczymy dla nich, ale tym razem się nie udało - kończy trener Domalewski.

WYNIKI 22. KOLEJKI

• Jagiellonia Futsal Białystok - AZS UW Wilanów Warszawa 2:4 (2:0). Bramki: 1:0 - Radosław Marcinkowski (4-samobójcza), 2:0 - Piotr Skiepko (19), 2:1 - Jean Costa (21), 2:2 - Radosław Marcinkowski (34), 2:3 - Maksym Panasenko (37), 2:4 - Maksym Panasenko (40).
  • Red Dragons Pniewy - We-Met Kamienica Królewska 5:2, Eurobus Przemyśl - Constract Lubawa 1:6, Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1, Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 10:2.
  • 18 lutego (niedziela): Sośnica Gliwice - Dreman Opole Komprachcice (godz. 16), FC Toruń - Futsal Leszno (18).
  • 19 lutego (poniedziałek): BSF Bochnia- Piast Gliwice (18.15).

1. Rekord Bielsko-Biała 22 58 108-32
2. Constract Lubawa 22 57 146-42
3. Piast Gliwice 21 56 100-30
4. BSF Bochnia 21 41 93-69
5. Futsal Leszno 21 39 104-66
6. Dreman Opole 21 39 86-54