Jagiellonia Futsal (biało-czarne stroje) nie dała rady beniaminkowi z Kamienicy Królewskiej Damian Przestrzelski
Drugi mecz z beniaminkiem Fogo Futsal Ekstraklasy i drugie niepowodzenie Jagiellonii Futsal Białystok. Po wyjazdowej porażce 1:3 z Eurobusem Przemyśl, Żółto-Czerwonych 6:4 pokonała w ich hali ekipa We-Met Kamienica Królewska. Znów o porażce zadecydowała dużo słabsza w wykonaniu podlaskich futsalistów druga połowa.

Długo nic nie wskazywało na to, że beniaminek z Kamienicy Królewskiej wywiezie z Białegostoku komplet punktów. Przeciwnie, gospodarze w 17. minucie prowadzili już 2:0. Najpierw po rzucie rożnym gola strzelił Grzegorz Makal, a potem, po rozklepaniu obrony gości, piłkę w pustej bramce umieścił Jacek Stefanowicz.

Niestety, wkrótce potem goście po rzucie rożnym złapali kontakt, a po zmianie stron wyrównali po atomowym uderzeniu Mateusza Madziąga. Jagiellonia jeszcze raz wyszła na prowadzenie, kiedy strzał Adriana Citki nieszczęśliwie przeciął Ihor Dmitrijew, notując samobójcze trafienie, ale znów beniaminek błyskawicznie wyrównał.

Trener Karol Domalewski: Jestem przybity porażką

Kluczowy moment nastąpił w 36. minucie, kiedy gospodarze popełnili szósty faul i ekipa z Kamienicy Królewskiej dostała przedłużony rzut karny. Prowadzenie przyjezdnym dał Madziąg, a gra białostoczan rozsypała się. Szybko zrobiło się 3:6 i trafienie na otarcie łez Makala nic już nie zmieniło.

- Jestem przybity taką porażką, bo uważam, że do dziesiątej minuty drugiej połowy nie wyglądaliśmy źle. Zabrakło nam doświadczenia, takiej determinacji, a do tego były głupio łapane faule To wszystko doprowadziło do tego, że We-met odskoczył nam na kilka bramek i wynik jest taki, a nie inny - komentuje Karol Domalewski, który wspólnie z Adrianem Citko prowadzi Jagiellonię Futsal.

WYNIKI 2. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - We-Met Kamienica Królewska 4:6 (2:1). Bramki: 1:0 - Makal (9), 2:0 - Stefanowicz (17), 2:1 - Wesserling (17), 2:2 - Madziąg (23), 3:2 - Dmitrijew (23-samobójcza), 3:3 - Mera (31), 3:4 - Madziąg (36), 3:5 - Wesserling (37), 3:6 - Tijerino (38), 4:6 - Makal (40).
  • Red Dragons Pniewy - AZS UW Wilanów Warszawa 4:4, Rekord Bielsko-Biała - Eurobus Przemyśl 4:2, GI Malepszy Arth Soft Leszno - Widzew Łódź 7:5.
  • 10 września (niedziela): BSF Bochnia - Constract Lubawa (godz. 16), Piast Gliwice - Clearex Chorzów (18), FC Toruń- Dreman Opole Komprachcice (18), Legia Warszawa - Sośnica Gliwice (18).

1. GI Malepszy Arth Soft Leszno 2 6 10-5
2. Rekord Bielsko-Biała 2 6 6-2
3. AZS UW Wilanów 2 4 8-5
4. Piast Gliwice 1 3 4-2
5. Legia Warszawa 1 3 3-1
6. We-Met Kamienica Królewska 2 3 11-10
7. BSF Bochnia 1 3 6-5