Jagiellonia - Legia 1:0. Dla obu drużyn liczyło się tylko zwycięstwo

(mark)
Jagiellonia - Legia Warszawa
Jagiellonia - Legia Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
Na ten mecz nikogo nie trzeba było mobilizować, ani piłkarzy ani kibiców. Cel był jeden: zwycięstwo z Legią, które da przedłużenie szans na wywalczenie awansu do europejskich pucharów. Rywal: Legia także musiała wygrać, by z kolei marzyć jeszcze o obronieniu tytułu mistrza Polski. Wygrała Jagiellonia 1:0 po golu samobójczym Mateusza Wieteski w 28 minucie.

90+6 minut: Koniec meczu. Wygrywamy z Legią 1:0

90+5 minuta: Żółta kartka dla Wieteski.

90+1 minuta: Wieteska z bliska główkuje, broni Sandomierski.

90 minuta: Sędzia dolicza aż 6 minut!

86 minuta. Zmiana w Legii. Za Hamalainena wchodzi Radovic.

85 minuta: Dobrą sytuację nie wykorzystuje Carlitos. Uff było groźnie.

79 minuta. Żółta kartka dla Arsenica (ósma żółta, czyli piłkarz nie zagra z Lechią).

77 minuta: Za Klimalę wchodzi Bartosz Kwiecień.

Meldunki z innych boisk: Lech - Lechia 1:1, Pogoń - Piast 0:0, Zagłębie - Cracovia 0:1

71 minuta: Strzela Cafu, obok bramki Jagiellonii.

67 minuta: Strzela Carlitos, broni Sandomierski. Róg dla Legii. Strzał Szymańskiego obok słupka.

65 minuta: Zmiana w Jagiellonii. Za kontuzjowanego Guilherme wchodzi Jakub Wójcicki.

64 minuta: Rzut wolny dla Legii. Groźna sytuacja. Szymański obok słupka bramki Jagiellonii.

64 minuta: Zmiana w Legii. Za Antolica wchodzi Niezgoda.

62 minuta: Zmiana w Jagiellonii. Schodzi Poletanović, wchodzi Adamec.

58 minuta: Żółta kartka dla Guilherme. Dla Brazylijczyka to już koniec sezonu (ósma żółta kartka).

57 minuta: Co za bomba Klimali. Piłka jednak trafia w poprzeczkę. Klimala łapie się za głowę.

56 minuta: Atak Legii, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

52 minuta: Carlitos zmienia Stolarskiego.

47 minuta: Nagy sam na sam z Sandomierski. Strzał i obrona. Wielkie brawa dla naszego bramkarza.

46 minuta: Rozpoczyna się druga połowa.

Meldunek z innych boisk. Lech - Lechia 0:0, Pogoń - Piast 0:0, Zagłębie - Cracovia 0:0

45 +2 minuta: Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę.

45 minuta: Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

36 minuta: Patryk Klimala szybki rajd, wychodzi sam na sam z Majeckim, strzela w krótki róg, broni bramkarz Legii.

35 minuta: Bomba Stolarskiego, Sandomierski przenosi piłkę nad poprzeczkę.

32 minuta: Jędrzejczyk otrzymuje żółta kartkę za faul na Arsenicu.

28 minuta: Poletanovic dośrodkowuje do Klimali, Mateusz Wieteska przecina piłkę pakując ją do siatki Legii. Samobój i Jagiellonia prowadzi 1:0.

27 minuta: Stolarski fauluje Guilherme i piłkarz Legii otrzymuje żółtą kartkę

24 minuta: Taras już w grze.

23 minuta: Taras Romanczuk żle upadł po wyskoku w starciu z Cafu i leży na boisku

20 minuta: Strzela Nagy z dystansu, broni Sandomierski.

19 minuta: Rzut wolny dla Legii i spalony.

15 minuta: Po rzucie rożnym Ivan Runje strzela, ale Majecki odbija piłkę na róg, z którego niestety nic nie wynika.

14 minuta: Dośrodkowanie z prawej strony boiska, legioniści wybijają piłkę.

7 minuta: Strzał Poletanovica nad poprzeczką.

6 minuta: Jagiellonia dłużej utrzymuje się przy piłce.

1 minuta: Rozpoczynamy. Przy piłce Legia.

Jagiellonia - Legia 1:0 (1:0)
Bramka: Wieteska (28 samobójcza)

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Marko Poletanović (62 Martin Adamec), Taras Romanczuk - Arvydas Novikovas, Martin Pospisil, Guilherme (65. Jakub Wójcicki)- Patryk Klimala (77. Bartosz Kwiecień).
Rezerwowi: Marian Kelemen, Jakub Wójcicki, Martin Adamec, Maciej Twarowski, Szymon Łapiński, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski (52 Carlitos), Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek - Domagoj Antolić (64 Jarosław Niezgoda), Cafu - Marko Vesović, Dominik Nagy, Sebastian Szymański - Kasper Hamalainen (86. Miroslav Radović).
Rezerwowi: Radosław Cierzniak, Jarosław Niezgoda, Luis Rocha, Carlitos, Miroslav Radović, Inaki Astiz, William Remy.

Żółte kartki: Arsenic (Jagiellonia); Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska (Legia)
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock)