Adrian Siemieniec (z prawej) był górą w potyczce z Kostą Runjaiciem
Adrian Siemieniec (z prawej) był górą w potyczce z Kostą Runjaiciem jagiellonia.pl
Porażka Legii Warszawa w Białymstoku z Jagiellonią 0:2 była pierwszą wpadką stołecznej ekipy w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Nic dziwnego, że trener gości Kosta Runjaic nie ukrywał rozczarowania wynikiem. Z kolei szkoleniowiec Jagiellonii Adrian Siemienic podkreślał, że pokonanie tak mocnego przeciwnika to duży wyczyn.

Oto wypowiedzi trenerów Legii i Jagiellonii z konferencji prasowej.

KOSTA RUNJAIC (Legia): Nie przegraliśmy od dawna, to nasza pierwsza porażka ligowa. O wyniku zadecydowała pierwsza połowa, kiedy straciliśmy dwie łatwe bramki. Musimy to zaakceptować, ale nie jesteśmy zadowoleni. Zainwestowaliśmy wiele w to spotkanie, szczególnie po przerwie. Jagiellonia jednak bardzo dobrze broniła, była zwarta. Jest to zasłużone zwycięstwo drużyny gospodarzy.

ADRIAN SIEMIENIEC (Jagiellonia): Duże brawa dla drużyny za to zwycięstwo. Mówiliśmy sobie, że wszystko jest możliwe. Dziś jest moment na radość i bardziej emocjonalne podejście do tego meczu. Na pewno wszyscy w Białymstoku na to długo czekali. Wiele rzeczy wykonaliśmy dobrze, trudno wskazać kilka elementów, bo było tego naprawdę dużo. Wygrać z tak grającą Legią to duży wyczyn. Wspominałem o klasie tego rywala przed spotkaniem i zdanie podtrzymuję.
Pracujemy nad tym, żeby być zmotywowanym na każdego przeciwnika. Cieszę się, że jesteśmy w stanie to utrzymać. To nie jest łatwa sprawa, bo wymaga dużego obciążenia fizycznego i psychicznego. Chcemy iść dalej do przodu i rozwijać się. Nie stawiamy sobie na razie górnolotnych celów. Skupiamy się na kolejnym spotkaniu w Krakowie.