Jagiellonia. Ranking piłkarzy Jagiellonii po 9. kolejkach

Krzysztof Sokólski
Arvydas Novikovas strzelił jedną z bramek w zwycięskim 3:1 meczu Jagiellonii z Górnikiem Zabrze. Lucyna Nenow / Polska Press
Oceniamy zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze

Dojrzałość wzięła górę i Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 z Górnikiem Zabrze, obejmując pozycję lidera tabeli ekstraklasy. Mecz nie był łatwy, zwłaszcza jego pierwsza połowa, w której przegraliśmy batalię o środek pola i w której, w poczynaniach jagiellończyków za mało było walki i agresji. Po przerwie jednak żółto-czerwoni przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Cieszymy się z awansu na pierwsze miejsce w tabeli, a optymistyczne jest również to, że poprawia się skuteczność w grze Jagiellonii. Po trzech trafieniach w Zabrzu białostoczanie mają na koncie już 16 bramek. Więcej goli w lidze strzeliła tylko Wisła Kraków (18), a takim samym dorobkiem mogą pochwalić się jedynie Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin.

Jeśli chodzi o skuteczność, to cieszy, że kolejni piłkarze wracają do formy. Przed tygodniem, w meczu z Cracovią bohaterem został Cillian Sheridan, który dwukrotnie trafił do siatki. W niedzielę Irlandczyka zabrakło w składzie, ale wspaniale zastąpił go Roman Bezjak. Słoweniec strzelił gola i miał udział przy bramkach Arvydasa Novikovasa, a zwłaszcza Przemysława Frankowskiego.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Górnikiem (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen – nota 3,5: Mógł zrobić więcej przy straconym golu. Świetnie natomiast obronił strzał Jesusa Jimeneza i dobrze zachował się w kilku innych sytuacjach.

Łukasz Burliga – 3,5: Wybierał proste środki, z reguły były one skuteczne.

Ivan Runje – 3,5: Przewidywał działania rywali, ale momentami grał aż za spokojnie i zbyt wolno reagował na zdarzenia boiskowe.

Nemanja Mitrović – 4: Bardzo pewny punkt na środku defensywy. Dobrze się ustawiał i wygrywał pojedynki z zawodnikami Górnika.

Guilherme – 4: Imponował pewnością siebie i popisał się kapitalną asystą przy bramce Romana Bezjaka.

Przemysław Frankowski – 4: Strzelił pięknego gola. Mamy nadzieję, że doda mu to skrzydeł i Frankowski w kolejnych meczach pokaże grę, na jaką w jego wykonaniu czekamy.

Bartosz Kwiecień – 3: Przed przerwą przegrał walkę o środek boiska. W drugiej połowie spotkania już skuteczniejszy, ale popełniał błędy.

Martin Pospisil – 3,5: Ma to coś, że jednym zagraniem potrafi zainicjować doskonałą akcję. Z drugiej strony jednak zdarzają mu się przestoje i pomyłki.

Mateusz Machaj – 3: Oddał jeden ładny strzał, ale to trochę za mało. W 73. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Arvydas Novikovas – 4: Strzelił bramkę na 2:1 i napsuł dużo krwi obrońcom Górnika. W 76. minucie zmieniony przez Mile Savkovicia.

Roman Bezjak – 4,5:
Strzelił gola i zaliczył kapitalną asystę przy bramce Frankowskiego, zostając bohaterem spotkania. W 90. minucie zastąpił go Patryk Klimala.

Karol Świderski – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Mile Savković – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Patryk Klimala – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.