Jagiellonia - Widzew. Bolesna porażka. Probierz: Popełniłem błąd [WIDEO]

Michał Probierz
Oddalają się marzenia o mistrzostwie Polski. W sobotę Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie 1:3 z Widzewem Łódź.

Jagiellonia zawodzi. Powtórzyła się historia z Bytomia, gdzie do przerwy żółto-czerwoni przegrywali 0:3 z Polonią. W meczu z Widzewem, po pierwszej połowie spotkania, wynik był identyczny. Z tym, że skończyło się nie 2:3, jak tydzień temu, a 1:3.

Zwycięstwo Widzewa jest bezdyskusyjne. Łodzianie wykorzystali koszmarne błędy białostoczan w defensywie, która była dziurawa jak ser szwajcarski. - Ja ponoszę odpowiedzialność za skład i zdaję sobie sprawę, że popełniłem błąd w ustawieniu zespołu. Czasami lepiej jednak dać szansę zawodnikom, żeby po nieudanym spotkaniu mogli się zrehabilitować - przyznał trener Michał Probierz, nawiązując do zmian w "11", jakich dokonał po meczu w Bytomiu. - Chyba niektórzy zawodnicy nie wytrzymują presji. Nie grają tak, jakbym tego oczekiwał. Coraz częściej kopiemy piłkę, a nie ją gramy. Przed nowym sezonem trzeba będzie zatem zmienić kilku zawodników, albo... zmienić trenera - dodał opiekun Jagiellonii.

W świetnym humorze był natomiast Czesław Michniewicz. - Czeka nas przyjemna podróż do domu. Duży wpływ na przebieg meczu miała pierwsza bramka zdobyta już w 2 minucie przez Piotrka Grzelczaka. Potem dwa gole strzelił Darvydas Sernas. Chyba dobrze czuł się w Białymstoku. Przyjechali tu z Litwy jego rodzice. Bardzo cieszę się, że wreszcie się przełamał i po długim czasie bez bramki znowu zaczął trafiać do siatki - powiedział trener Widzewa.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:3 (0:3)
Bramki: 0:1 - Piotr Grzelczak 2, 0:2 - Darvydas Sernas 32-karny, 0:3 - Darvydas Sernas 34, 1:3 - Tomasz Frankowski 90.
Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Tadas Kijanskas (62 Maciej Makuszewski), Skerla, Thiago Rangel Cionek, Luka Pejović - Tomasz Kupisz, Hermes, Rafał Grzyb, Marcin Burkhardt (46 Tomasz Frankowski), Jarosław Lato (46 Franck Essomba) - Ermin Seratlić.
Widzew: Bartosz Kaniecki - Wojciech Szymanek (25 Darvydas Sernas), Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba - Adrian Budka, Łukasz Broź, Piotr Mroziński (71 Bruno Pinheiro), Krzysztof Ostrowski - Przemysław Oziębała, Piotr Grzelczak (65 Prejuce Nakoulma).
Żółte kartki: Sernas, Bieniuk (Widzew).
Czerwona kartka: Jarosław Bieniuk (76. minuta, Widzew, za drugą żółtą).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 6000.