Jagiellonia - Zagłębie 1:2. Żółto-czerwoni bez punktu u siebie (zdjęcia)

(mck)
Jagiellonia - Zagłębie 1:2. Żółto-czerwoni bez punktu u siebie
Jagiellonia - Zagłębie 1:2. Żółto-czerwoni bez punktu u siebie Andrzej Zgiet
Porażką na własnym stadionie zakończył się dla Jagiellończyków niedzielny mecz z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Michała Probierza przegrali 1:2.

Jagiellonia rozpoczęła spotkanie odważnie, od początku starając się grać pressingiem. Zaowocowało to kilkoma groźnymi sytuacjami pod bramką gości, dobrze jednak spisywał się Polacek. Zagłębie nie pozostawało dłużne, jednak atakowało albo nieskutecznie, albo nie potrafiło znaleźć sposobu na Mariana Kelemena.

Wynik spotkania otworzył w 35. minucie Jacek Góralski. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kosta, a piłkę głową uderzał pomocnik gospodarzy. Polacek był bez szans i Jaga prowadziła u siebie 1:0. Przy takim wyniku oba zespoły zeszły do szatni.

Po przerwie obraz gry zmienił się na korzyść Zagłębia. Goście grali pewniej i skuteczniej, co przełożyło się na wyrównanie. W 49. minucie, po kontrowersyjnym wolnym, Mariana Kelemena pokonał Nespor. Na drugą bramkę drużyna z Lubina nie czekała długo, bo 3 minuty później na 2:1 mocnym strzałem z woleja podwyższył Woźniak.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (zdjęcia)

Podopieczni Michała Probierza próbowali, ale nie potrafili zdobyć kolejnych goli. Zagłębie wywiozło tym samym z Białegostoku komplet punktów.