Jagiellonii przyda się przerwa na złapanie oddechu

Krzysztof Sokólski
Jagiellonia w Kielcach zagrała słabo i z wywalczonego punktu powinna się cieszyć Sławomir Stachura
Oceniamy zawodników Jagiellonii Białystok po remisie 1:1 z Koroną Kielce

Piłkarze Jagiellonii złapali zadyszkę. Po klęsce 0:4 ze Śląskiem Wrocław przyszedł kolejny słaby mecz. W pojedynku z Koroną białostoczanie chcieli zrehabilitować się za niedawny pogrom. Jednak nie mieli wielu atutów, by przeciwstawić się zespołowi z Kielc. Cieszyć możemy się z tylko z wyniku. Remis 1:1 jest bardzo szczęśliwy.

Ekipa Ireneusza Mamrota znalazła się w gorszej kondycji. I fizycznej, i mentalnej. Ze statystyk wynika, że Jaga nie biega mniej od rywali, ale gołym okiem widać, że brakuje jej energii, przyspieszenia, a przede wszystkim spokoju i dokładności. Do tego dochodzą kłopoty zdrowotne w kadrze. Ciężej biega się również, kiedy w głowie kłębi się wiele myśli. Porażka ze Śląskiem odcisnęła swoje piętno, zostawiając ślad i podkopując wiarę w siebie.

Dlatego dobrze, że w lidze czeka nas teraz blisko dwutygodniowa przerwa. Kibice skoncentrują się na meczach reprezentacji, a sztab szkoleniowy żółto-czerwonych musi znaleźć sposób, jak postawić swoją drużynę na nogi. Przerwa nadchodzi w odpowiednim momencie, bo przed nami dwa bardzo trudne spotkania w Białymstoku, a na swoim stadionie Jagiellonia rozczarowuje. 19 października gościć będziemy rozpędzającą się Pogoń Szczecin, która wygrała trzy mecze z rzędu. Potem na Słoneczną przyjedzie Legia Warszawa. Wierzymy, że w tych pojedynkach Jaga pokaże swoją prawdziwą wartość.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Koroną (skala ocen 0-6):
Marian Kelemen – 4,5: Bez szans przy straconym golu. Popisał się natomiast kilkoma doskonałymi interwencjami, ratując Jagę przed porażką.

Przemysław Frankowski – 3: Zagrał na prawej obronie. Nie czuł się tam dobrze i miał wiele problemów z Matejem Pucko.

Ivan Runje – 2,5: Przegrał pojedynek z Elią Soriano, po którym Pucko znalazł się w sytuacji sam na sam z Kelemenem i strzelił gola dla Korony. Chorwatowi brakowało spokoju i precyzji.

Nemanja Mitrović – 3: Przerywał akcje rywali, ale bywały momenty, kiedy sprawiał wrażenie nieco zagubionego.

Guilherme – 3: Brakowało jego rajdów i dośrodkowań. Skupiony bardziej na defensywie.

Arvydas Novikovas – 4: Nie zagrał nadzwyczajnego meczu, ale zdobył bramkę i mocno pracował w obronie. W 90. minucie zastąpił go Patryk Klimala.

Bartosz Kwiecień – 2,5: Przegrywał walkę w środku boiska, był niedokładny i spóźniał się z interwencjami.

Taras Romanczuk – 3,5: Wrócił po kontuzji do pierwszego składu. Harował na boisku, pokonując najdłuższy dystans ze wszystkich zawodników przebywających na murawie. Nie potrafił jednak poderwać zespołu do energiczniejszych ataków.

Martin Pospisil – 2: Miał jedno doskonałe zagranie, po którym Roman Bezjak powinien zdobyć bramkę. I tyle. Poza tym zbyt wolny, przewidywalny i bardzo, bardzo niedokładny. W 72. minucie zastąpił go Marko Poletanović.

Mile Savković – 2: Doznał kontuzji w starciu z Djibrilem Diawem i w 25. minucie zastąpił go Karol Świderski.

Roman Bezjak – 2,5: Starał się, ale osamotniony niewiele potrafił zdziałać.