Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak stworzyć szczęśliwe małżeństwo. Porady mężatki

Redakcja
Wiesława Masłowska w pracy zawodowej odkryła swoją życiową pasję - doradzanie innym. Aby pomóc stworzyć udany związek albo zapobiec rozpadowi małżeństwa, trzeba samemu przeżyć miłość dojrzałą.
Wiesława Masłowska w pracy zawodowej odkryła swoją życiową pasję - doradzanie innym. Aby pomóc stworzyć udany związek albo zapobiec rozpadowi małżeństwa, trzeba samemu przeżyć miłość dojrzałą.
Jak przygotować się do wspólnego życia, jak stworzyć udane małżeństwo, co robić, gdy słabnie uczucie - na takie i wiele innych trudnych pytań odpowiada codziennie Wiesława Masłowska.

Prowadzenie poradni zaproponował proboszcz, ks. Andrzej Popielski. Wiesława Masłowska miała wówczas ukończony kurs "Wiedza o życiu seksualnym człowieka" i studia podyplomowe "Nauka o rodzinie"; na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uzupełniła wiedzę na kursie dotyczącym metod naturalnej regulacji poczęć. Od sześciu lat prowadzi Poradnię Rodzinną przy parafii św. Andrzeja Boboli.

- Początki były trudne - wspomina. - Zdarzały się osoby, które, gdy zaczynałam mówić o płodności, reagowały śmiechem. Ale kilka lat praktyki sprawiło, że czuję się w tym, co robię doskonale - dodaje z uśmiechem.

Praca stała się jej pasją. Nie ogranicza się do rozmów z młodymi ludźmi, planującymi zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeśli potrzeba, służy potem radą w przypadku problemów małżeńskich. Dzięki swojej wrażliwości i mądrości uratowała wiele związków.

Wiesława Masłowska twierdzi, że w jej pracy nie wystarczy sucha teoria.
- Nie można doradzać komuś w kwestii udanego małżeństwa, jeśli samemu ma się z tym problemy - wyjaśnia.

Najwyraźniej wie, co mówi. Od 22 lat tworzy ze swoim mężem udany związek. Mają troje dzieci, których wychowanie jest najważniejszą sprawą w życiu obojga. Masłowscy są religijną rodziną. Oboje wpajają synowi i córkom zasady życia oparte na nauce kościoła katolickiego.

Wiedzą, że współczesny świat stawia przed nastolatkami wiele pytań, których unikanie rodzi tylko problemy. Dziewczyny, które są starsze, mają z mamą świetny kontakt i wiedzą, że mogą zapytać ją o wszystko.

Podobnie, jak uczniowie szkół, w których Wiesława Masłowska uczy "Przysposobienia do życia w rodzinie". Nastolatki chcą rozmawiać na ten temat. Zadają szereg dojrzałych pytań i oczekują poważnych, rzeczowych odpowiedzi.

- Ważne jest dostrzeżenie roli młodego człowieka, jaką pełni w swojej rodzinie - podkreśla kobieta. - Głębsza świadomość tego pozwoli chłopcom w pełni realizować się w rolach męża i ojca, a dziewczętom w rolach żony i matki. To bardzo ważne, aby tak delikatną tematykę nastolatki poznały z ust kompetentnego nauczyciela niż np. z telewizji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna