Jedno czwarte miejsce i jeden awans do finału. Raport z pierwszego dnia Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Miłosz Karbowski
B. Maleszewska
Bydgoszcz. Michał Smalec z białostockiego Podlasia zajął 4. miejsce w biegu na 5 kilometrów podczas rozpoczętych w piątek lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Ze względu na mniejszą niż zakładano liczbę startujących nie odbyła się poranna sesja, a zawody zaczęły się po południu. Nie rozegrano m. in. eliminacji skoku wzwyż i w sobotę, w finale wystartuje 5 zawodniczek Podlasia Białystok.

Jako pierwszy w blokach stanął Piotr Sulima (Podlasie) w eliminacjach 400 metrów przez płotki. Czas 53.06 dał mu czwarte miejsce w jego biegu. To był 11. rezultat eliminacji, a do awansu do finału Sulimie zabrakło 0,35 sekundy.

Magdalena Siemion (Podlasie) w półfinałowym biegu na 100 metrów uzyskała przeciętny wynik 12.10 kwalifikując się do finału "B". W nim zajęła 5. miejsce z lepszym czasem 11.95, co dało w całej konkurencji 13. pozycję.

Na pierwszy, oczekiwany awans do finału doczekaliśmy się w biegu kobiet na 800 metrów. Nasza kandydatka do złota, Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) pobiegła spokojnie wygrywając swoją serię z rezultatem 2:07.39. W eliminacjach odpadły: rewelacyjna mistrzyni Polski juniorek Izabela Dziedziech (Hańcza Suwałki) - 4. w swoim półfinale z czasem sporo słabszym od rekordu życiowego 2:11.32 i Magdalena Stankiewicz (Prefbet Śniadowo Łomża) - 5. z wynikiem 2:11.64. W całej konkurencji uplasowały się na lokatach, odpowiednio: 12. i 13.

Pierwszy dzień zawodów kończyły biegi na 5000 metrów. Michał Smalec z Podlasia Białystok był jednym z kandydatów do medali. Do finiszowych metrów walczył o podium, kończąc rywalizację na 4. miejscu z czasem 13:51.12. 25. pozycję zajął jego kolega klubowy Adam Wakuluk (czas 14:42.92).