Joanna Wąż mistrzynią Polski

Polski Związek Motorowodny
Joanna Wąż z augustowskiej Sparty zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w skokach na nartach wodnych za motorówką.

Czempionat kraju był ostatnim akordem narciarskiego weekendu w Augustowie, najważniejszym dla naszych zawodników. Na rzece Netcie w niedzielę w kategorii open kobiet najdalej skakała Joanna Wąż.

Doświadczona zawodniczka Sparty zdobyła kolejny tytuł, bo tydzień wcześniej została także mistrzynią Polskiw skokach za wyciągiem. W niedzielę startowała równo. Jej dwie próby to 36,6 m i 37 metrów. Druga była Agata Smoleń ze Ski-Line Szczecin (33,4 m).

Wśróód panów złoto pojechało do Szczecina. Tytuł mistrza obronił Krzysztof Bernatowicz. Zawodnik Ski-Line w najlepszej próbie miał wynik 51,9 m. Tuż za nim uplasowali się dwaj spartanie. Srebro wywalczył Mateusz Krzywiński (50,4 m), a brąz Jakub Rutkowski (50,3 m).

W młodszych kategoriach wiekowych zawodnicy Sparty oraz MOS-u Augustów zdobyli w sumie 10 medali, w tym cztery złote. Na najwyższym stopniu podium stawali Małgorzata Rutkowska, Kamil Borysewicz ze Sparty (oboje do lat 17), ich kolega klubowy Jan Galinowski (do lat 21) oraz Konrad Zawadzki z MOS-u (do lat 14).

Dzień wcześniej, w sobotę odbył się tradycyjny międzynarodowy konkurs Netta Cup. Tu prym wiedli zawodnicy zza granicy. Po raz pierwszy w historii skoczkowie przekroczyli granicę 60 metrów. Po kapitalnej walce wygrał czołowy zawodnik Europy Niemiec Bojan Schipner (61,8 m) przed Władimirem Rianzinem z Rosji (61,7 m) oraz Siergiejem Buszynem z Białorusi (56,7 m). Najlepszy ze spartan - Galinowski - był 7. z reultatem 52,6 m.

Więcej o Netta Cup w poniedziałkowej "Współczesnej"