Justyna Kowalczyk zdobyła Puchar Świata!

(miłk)
Planica, Falun. To był kolejny polski dzień w zimowych sportach. Wielką bohaterką sezonu została Justyna Kowalczyk.

Najpierw Adam Małysz zajął 2. miejsce w ostatnim konkursie Pucharu Świata. W lotach w Planicy lepszy był tylko Fin Harri Olli. Ósmą pozycję zajął Kamil Stoch. W klasyfikacji PŚ Małysz ostatecznie uplasował się na 13. lokacie.

Wszyscy czekaliśmy jednak przede wszystkim na bieg pościgowy kobiet na 10 km w Falun. Justyna Kowalczyk wystartowała jako pierwsza i było praktycznie pewne, że jeśli na tej pozycji minie metę, w ostatniej chwili wywalczy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Idealny scenariusz sie ziścił. Polka utrzymała przewagę nad rywalkami, a jej konkurentka do zdobycia kryształowej kuli, Słowenka Petra Majdić była daleko - na 12. miejscu. To pierwszy taki polski sukces w historii biegów narciarskich.