Juventus ze Szczęsnym i Milikiem w składzie rozbił Real Madryt [WIDEO]

Jacek Kmiecik
Rezwrowy bramkarz Juventusu Turyn, Carlo Pinsoglio broni strzał napastnika Realu Madryt Joselu Mato EPA/PAP
Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem w składzie pokonał Real Madryt 3:1 w przedsezonowym meczu kontrolnym na Camping World Stadium w Orlando na Florydzie w USA. Bramki dla Juve zdobyli Moise Kean, Timothy Weah i Dušan Vlahović. Dla „Los Blancos” honorowego gola strzelił Vinicius Jr.

Wynik już w pierwszej minucie otworzył napastnik Juventusu, Moise Keane. W 20. minucie podwyższył na 2:0 amerykański pomocnik Timothy Weah. Asystował mu inny Amerykanin, Weston McKenny. Jeszcze przed przerwą brazylijski strzydłowy Realu Madryt, Vinicius Junior zdobył bramkę kontaktową po podaniu niemieckiego pomocnika Toniego Kroosa. W 5. minucie doliczonego czasu gry serbski napastnik Juve Dušan Vlahović ustalił wynik spotkania.

Połowiczny występ Polaków – Szczęsnego i Milika

Bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny, bronił do przerwy. W drugiej połowie wyszedł za niego Carlo Pinsoglio. Całą druga połowę wystąpił drugi reprezentant Polski z „Bianconeri”, Arkadiusz Milik, który zmienił w przerwie Keane'a. Polski napastnik w 3. minucie doliczonego czasu gry ukarany został żółtą kartką.

Ancelotti narzeka na grę obronną Realu Madryt

Dla ekipy Carlo Ancelottiego była to druga z rzędu porażka podczas tournee po USA. Wcześniej Real Madryt sromotnie przegrał z FC Barceloną 0:3.

– Ocena przedsezonu? 6 na 10. Musimy poprawić naszą grę w obronie, musimy lepiej bronić. Ten problem musi zostać rozwiązany

– powiedział Ancelotti na pomeczowej konferencji po spotkaniu z Juventusem.

Juventus zakończył sezon 2022/2023 włoskiej Serie A na siódmym miejscu w tabeli. Real Medryt z kolei został wicemistrzem Hiszpanii.