sxc.hu
Po raz 57. rozpoczynamy Plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Podlaskiego w 2011 roku. Trwać on będzie do 13 stycznia 2012 roku. Jak zwykle wybór pozostawiamy w rękach naszych Czytelników. To Wy wystukując sms-y na swoich kandydatów zadecydujecie kto zostanie najlepszym sportowcem mijającego roku. Głosować można wyłącznie na sportowców z powyższej listy.

OTO NASI KANDYDACI
1. Ren BIGRAN (AZS PWSIP WAŁKUSCY Łomża) tenis stołowy
Czołowa zawodniczka łomżyńskiej drużyny Ekstraklasy, która w 2011 roku wywalczyła historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
SMS o treści gwsportowiec.01 na nr 71466.

2. Thiago Rangel CIONEK (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Jeden z najlepszych piłkarzy zespołu, który w 2011 roku osiągnął swój największy sukces zajmując 4. miejsce w Ekstraklasie. Występuje na pozycji obrońcy.
SMS o treści gwsportowiec.02 na nr 71466.

3. Edyta DZIENISZEWSKA (Sparta Augustów) kajakarstwo
Reprezentantka Polski. Wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w Belgradzie w K-1 na 1000 metrów. Była druga w K-1 na 1000 metrów w Pucharze Świata w Poznaniu i trzecia w K-1 na 1000 metrów w Duisburgu. Srebrna medalistka mistrzostw Polski w K-1 na 1000 metrów.
SMS o treści gwsportowiec.03 na nr 71466.

4. Joanna FIODOROW (Prefbet Śniadowo) lekkoatletyka
Reprezentantka Polski. Wywalczyła młodzieżowe wicemistrzostwo Europy w rzucie młotem w Ostrawie (70.06). Zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Srebrna medalistka mistrzostw Polski.
SMS o treści gwsportowiec.04 na nr 71466.

5. Tomasz FRANKOWSKI (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Kapitan zespołu występującego w Ekstraklasie. W sezonie 2010/11 wywalczył po raz czwarty w swojej karierze koronę króla strzelców z dorobkiem 14 goli. Obecnie z dorobkiem 156 bramek zdobytych w Ekstraklasie zajmuje w tabeli wszech czasów czwarte miejsce.
SMS o treści gwsportowiec.05 na nr 71466.

6. Piotr GUDEL (Cristal Białystok) boks
Reprezentant Polski. W indywidualnych mistrzostwach Polski zdobył złoty medal w kategorii 52 kg. Uczestnik mistrzostw świata.
SMS o treści gwsportowiec.06 na nr 71466.

7. Rafał GRZYB (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Jeden z czołowych piłkarzy drużyny Ekstraklasy. Występuje na pozycji pomocnika.
SMS o treści gwsportowiec.07 na nr 71466.

8. HERMES (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Podstawowy piłkarz zespołu występującego w Ekstraklasie. Brazylijczyk gra na pozycji pomocnika i jspełnia w nim kluczową rolę. To od niego rozpoczyna się większość akcji biełostockiego zespołu.
SMS o treści gwsportowiec.08 na nr 71466.

9. Przemysław JAROSZEWSKI (Narew Łapy) judo
W Pucharze Polski zajął trzecie miejsce w kategorii 100 kg. Wicemistrz Polski w kategorii open.
SMS o treści gwsportowiec.09 na nr 71466.

10. Anna KACZYŃSKA (Zambrowski Klub Karate) karate
eprezentantka Polski. Została mistrzynią Europy wszechwag na turnieju w Paryżu. Mistrzyni Ameryk w kat. open.
SMS o treści gwsportowiec.10 na nr 71466.

11. Maciej KAMIŃSKI, Szymon OSTROWSKI (UKŻ Grot OSiR Suwałki) żeglarstwo
Reprezentanci Polski. Mistrzowie świata w klasie kadet w żeglarstwie u wybrzeży Kuehlungsborn na niemieckiej wyspie Rugii.
SMS o treści gwsportowiec.11 na nr 71466.

12. Bartosz KONOPKO (Juvenia Białystok) short track
Reprezentant Polski. W mistrzostwach Europy zajął 6. miejsce w wyścigu na 1500 metrów. Był piąty w wyścigu na dystansie 500 metrów na Zimowej Uniwersjadzie. Obronił w Białymstoku tytuł wielobojowego mistrza Polski, gdy wygrał biegi na 500, 1500 metrów i w superfinał na 3000 m.
SMS o treści gwsportowiec.12 na nr 71466.

13. Paula KOZŁOW (Podlasie Białystok) zapasy
Reprezentantka Polski. Był trzecia w prestiżowych zawodach w zapasach rozegranych w szwedzkim Klippan. Zwyciężyła w Pucharze Polski kadetek. Była druga w Grand Prix Niemiec seniorek i kadetek w kat. 49 kg. Mistrzyni Polski juniorek w kategorii 48 kg.
SMS o treści gwsportowiec.13 na nr 71466.

14. Aleksandra KRUK (AZS Białystok) siatkówka
Reprezentantka Polski. Czołowa przyjmująca drużyny PlusLigi. Podpora zespołu w sezonie 2010/11. Walnie przyczyniła się do pozostanie AZS w ekstraklasie.
SMS o treści gwsportowiec.14 na nr 71466.

15. Kamil KRYŃSKI (Podlasie Białystok) lekkoatletyka
Reprezentant Polski. Był o krok od medalu mistrzostw świata w Korei Płd., zajmując w sztafecie 4x100 metrów czwarte miejsce. Zajął także drugie miejsce w biegu na 200 metrów podczas drużynowych mistrzostw Europy w Sztokholmie. Złoty medalista Polski w sztafecie 4x100 metrów oraz biegu na 200 metrów. W halowych mistrzostwach Polski zdobył złoty medal w biegu na 200 metrów.
SMS o treści gwsportowiec.15 na nr 71466.

16. Dominika KUCZYŃSKA (AZS Białystok) siatkówka
Cały rok utrzymywała wysoką formę. Występuje na pozycji środkowej zespołu PlusLigi Kobiet. Doświadczona zawodniczka o wszechstronnych umiejętnościach.
SMS o treści gwsportowiec.16 na nr 71466.

17. Tomasz KUPISZ (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Reprezentant Polski kadry U-21. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Często inicjuje wiele ofensywnych akcji drużyny Ekstraklasy, z która wywalczył 4. miejsce w sezonie 2010/11.
SMS o treści gwsportowiec.17 na nr 71466.

18. Patrycja MALISZEWSKA (Juvenia Białystok) short track
Reprezentantka Polski. Wywalczyła historyczny - pierwszy medal dla Polski w mistrzostwach Europy. Zawodniczka Juvenii była druga w wyścigu na 500 metrów. Podczas Pucharu Świata w Dreźnie wynikiem 44.356 pobiła rekord Polski w wyścigu na 500 metrów.
SMS o treści gwsportowiec.18 na nr 71466.

19. Gravżydas MIKULENAS (Wigry Suwałki) piłka nożna
Najbardziej doświadczony piłkarz drugoligowej drużyny z Suwałk. Podpora akcji ofensywanych zespołu. Jeden z najskuteczniejszych piłkarzy II ligi.
SMS o treści gwsportowiec.19 na nr 71466.

20. Jan PAWŁOWSKI (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Reprezentant Polski do lat 20. Złoty medalista mistrzostw Polski juniorów. Przebojem wdarł się do pierwszego składu Jagiellonii występującej w Ekstraklasie.
SMS o treści gwsportowiec.20 na nr 71466.

21. Łukasz PARSZCZYŃSKI (Podlasie Białystok) lekka atletyka
Reprezentant Polski. Brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Uczestnik mistrzostw świata. W halowych mistrzostwach Polski zwyciężył w biegu na 3000 metrów, a na 1500 metrów był trzeci.
SMS o treści gwsportowiec.21 na nr 71466.

22. Konrad PIEKARSKI (Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka) bilard
Reprezentant Polski. Wicemistrz Europy juniorów w konkurencji dziewiątki.
Wywalczył dwa złote medale mistrzostw Polski juniorów w odmianie 14.1 oraz 10 bil w pool-bilardzie.
SMS o treści gwsportowiec.22 na nr 71466.

23. Katarzyna PUŁKOŚNIK (Narew Łapy) judo
Reprezentantka Polski. Wicemistrzyni kraju w kategorii 48 kg. Reprezentuje także klub z Moenchengladbach, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Niemiec.
SMS o treści gwsportowiec.23 na nr 71466.
24. Justyna SIENKIEWICZ (Kaliber Białystok) strzelectwo
Zdobyła dwa złote medale w mistrzostwach Polski w strzelectwie we Wrocławiu (PPBN 40, pistolet sportowy 30+30)
SMS o treści gwsportowiec.24 na nr 71466.

25. Andrius SKERLA (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Reprezentant Litwy. Czołowy piłkarz i ostoja linii defensywnej białostockiej drużyny.
SMS o treści gwsportowiec.25 na nr 71466.

26. Kamil SKRZYPKOWSKI (Ślepsk Suwałki) siatkówka
Lider drużyny występującej w I lidze., Bardzo wszechstronny zawodnik mogący grać jako libero i na pozycji przyjmującego.
SMS o treści gwsportowiec.26 na nr 71466.

27. Diana SOKOŁOWSKA (Juvenia Białystok) pływanie
Reprezentantka Polski. Zdobyła złoty na dystansie 200 m st. dowolnym mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.Wywalczyła pięć złotych medali w mistrzostwach Polski 15-latków. Była trzy razy na drugim miejscu na 100 i 200 m st. dowolnym i 50 m. kraulem w Grand Prix Polski.
SMS o treści gwsportowiec.27 na nr 71466.

28. Michał SYROWATKA (Hetman Białystok) boks
Reprezentant Polski. W indywidualnych mistrzostwach kraju wywalczył złoty medal w kategorii 64 kg. Uczestnik mistrzostw Europy i świata.
SMS o treści gwsportowiec.28 na nr 71466.

29. Marek TWARDOWSKI (Cresovia Białystok) kajakarstwo
Reprezentant Polski. Mistrz świata w K-1 na 500 metrów. Został mistrzem Polski w K-1 na 500 metrów. Kandydat do wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Londynie.
SMS o treści gwsportowiec.29 na nr 71466.

30. Aleksandra ZAJKOWSKA (Łomżyński Klub Karate) karate
Reprezentantka Polski. Zdobyła brązowy medal 25. wagowych mistrzostw Europy w kumite do 55 kg.
SMS o treści gwsportowiec.30 na nr 71466.

31. Nadia ZIĘBA i Robert MATEUSIAK (Hubal Białystok) badminton
Reprezentanci Polski. Wygrali Międzynarodowe mistrzostwa Polski w grze mieszanej. Kandydaci na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Londynie
SMS o treści gwsportowiec.31 na nr 71466.