Katarzyna Pułkośnik walczyła w mistrzostwach świata

Archiwum
Judoczka Narwi Łapy, startująca w najlżejszej kategorii do 48 kilogramów, w Rotterdamie stoczyła tylko jedną walkę.

Przygoda Katarzyny Pułkośnik w mistrzostwach świata w judo trwała krótko.
Zawodniczka Narwi Łapy w pierwszej walce wyraźnie uległa przed czasem Chahnez Mbarki z Tunezji przez ippon. Polka nie zdobyła żadnego punktu. Nie było to dobre losowanie. Pułkośnik w rankingu światowym zajmuje 34. miejsce, Mbarki jest siódma.

Ponieważ Tunezyjka w następnej rundzie również przegrała - z Holenderką Birgit Ente - Pułkośnik nie miała nawet szansy występu w repesażach.

Trzeba jednak zaznaczyć, że dla młodej Katarzyny to był pierwszy start w mistrzostwach świata. Sama kwalifikacja, wywalczona dzięki miejscu na podium zawodów Pucharu Świata, jest sukcesem. Docelową imprezą Pułkośnik są Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku.