Keeza IV liga. Zwycięstwa liderów. Wyścig o awans trwa

Piłkarze Cresovii Siemiatycze w sobotę podejmą lidera Keeza IV ligi Wissę Szczuczyn Wojciech Wojtkielewicz
W środę odbyła się 32. kolejka spotkań Keeza IV ligi. Lider ze Szczuczyna i wicelider z Bielska Podlaskiego wygrali swoje mecze.

Przyspieszyły rozgrywki w niższych ligach. W środę rozegrana została 32. kolejka Keeza IV ligi, w której liderzy zanotowali komplet punktów. W tabeli nadal o 1 punkt Wissa Szczuczyn wyprzedza Tura Bielsk Podlaski. Wissa pokonała u siebie MOSP Biąłystok 4:1 przesądzając o wyniku pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. Od 12 minuty prowadzili goście z Białegostoku po golu Michała Kapli. Wissa wyrównała w 41 minucie po strzale Karola Buzuna. Dwie minuty później było już 2:1 dla lidera, gdy trafił Konrad Radzikowski. Na 3:1 podwyższył trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej części spotkania Damian Toczydłowski, który też w 81 minucie ustalił wynik meczu na 4:1.

Wicelider z Bielska Podlaskiego Tur pokonał 4:0 Warmię Grajewo.

W sobotę Wissa zagra w Siemiatyczach z Cresovią, gdzie punkty nie tak dawno zgubił Tur. Bielszczanie też nie mają łatwego zadania w weekend, gdyż zagrają na wyjeździe z Michałowem - szóstą drużyną w tabeli.

Wyniki 32. kolejki:
Tur Bielsk Podlaski - Warmia Grajewo 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Kiersnowski 41, 2:0 Karol Kosiński 47, 3:0 Karol Kosiński 54, 4:0 Cudowski 77.

Sparta Augustów - Cresovia Siemiatycze 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Dawid Barwiejuk 59.

Wissa Szczuczyn - MOSP Białystok 4:1 (2:1).
Bramki: 0:1 Kapla 12, 1:1 Buzun 41, 2:1 Radzikowski 43, 3:1 Toczydłowski 48, 4:1 Toczydłowski 81.

Sokół 1946 Sokółka - Orzeł Kolno 3:1

Dąb Dąbrowa Białostocka - Krypnianka Krypno 2:6 (2:1).
Bramki: 0:1 Woźniewski 12, 1:1 Sołowiej 24, 2:1 Dudziuk 34, 2:2 Ciereszko 48, 2:3 Ciereszko 50, 2:4 Turowski 52, 2:5 Masłowski 55, 2:6 Snarski 89.

Sparta 1951 Szepietowo - Hetman Białystok 2:2 (2:0).
Bramki: 1:0 Wojno 24, 2:0 Wojno 44, 2:1 Tarnogórski 51, 2:2 Dawidziuk 85.

MKS Mielnik - Wigry II Suwałki 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Gierasimiuk 17, 1:1 Kunicki 37, 1:2 Rytelewski 80.

ŁKS 1926 Łomża - KS Michałowo 3:1.

1. Wissa Szczuczyn 30 75 85-30
2. Tur Bielsk Podlaski 30 74 99-22
3. Promień Mońki 29 68 85-34