Piłkarze Sparty Augustów zaprzepaścili ogromną szansę i trudno będzie im awansować do IV ligi Urszula Łobaczewska
Niemal w każdej kolejce rundy wiosennej są przetasowania w czołówce podlaskiej okręgówki. Teraz najbliżej awansu są KS Śniadowo i Dąb Dąbrowa Białostocka.

Huśtawkę nastrojów przeżyli piłkarze i kibice Sparty Augustów. Ekipa znad Netty pokonała niedawno Śniadowo 2:1 i wydawało się, że nic nie odbierze jej awansu. Tymczasem augustowianie przegrali u siebie 2:3 z MKS-em Mielnik i ich szanse na grę w IV lidze są minimalne.

Sparta na nieco kwadrans przed końcem prowadziła 2:1, ale końcówka gości była imponująca. Drużyna trenera Radosława Kondraciuka najpierw wyrównała, a w 82. minucie decydujący cios zadał Daniel Krasucki.

W tej sytuacji Dąb mógł sobie w Śniadowie zapewnić awans. Nie zrobił jednak tego, bo w drugiej połowie nastąpiło 11. minut, które wstrząsnęło zespołem z Dąbrowy Białostockiej. Gospodarze strzelili trzy gole i honorowe trafienie Michała Łabieńca nie mogło nic zmienić.

Wobec porażki Sparty piłkarze Dębu nie musieli wracać do domu w złych humorach. W ostatniej kolejce jadą do Łap na mecz ze zdegradowaną już Pogonią i w wypadku zwycięstwa będą się cieszyć z awansu. W jeszcze lepszej sytuacji jest aktualny lider ze Śniadowa, który potrzebuje na koniec remisu w meczu u siebie z Puszczą Hajnówka.

Sparta musi wygrać na wyjeździe z Piastem Białystok, co nie jest wielkim wyzwaniem. To jednak nie wystarczy, bo augustowianie muszą też liczyć na sprawienie wielki sensacji przez Pogoń lub Puszczę.

WYNIKI 19. (ZALEGŁEJ) KOLEJKI
Sparta Augustów - MKS Mielnik 2:3 (1:1)
. Bramki: 0:1 - Krasucki (27), 1:1 - Kunicki (34), 2:1 - Kunicki (70), 2:2 - Czekuć (74), 2:3 - Krasucki (82).

Pomorzanka Sejny - Puszcza Hajnówka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Macianis (14), 2:0 - Macianis (60).

LZS Krynki - Orlęta Czyżew 2:2 (1:2). Bramki: 0:1 - Kujawa (6), 0:2 - Synytsia (11), 1:2 - Taudul (37), 2:2 - Stefanowicz (74).

Sokół 1946 Sokółka - Wigry II Suwałki2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Grzesik (86), 2:0 - Czopur (90).

KS Śniadowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Żebrowski (60), 2:0 - Nakielski (64), 3:0 - Nakielski (71), 3:1 - Łabieniec (77).

GKS Gródek - GKS Stawiski 1:3.

Wcześniej grali: Piast Białystok - Pasja Kleosin 1:3, Rudnia Zabłudów - MKS Pogoń Łapy 0:1.

1. KS Śniadowo 29 63 69-35
2. Dąb Dąbrowa Białostocka 29 61 90-50
3. Sparta Augustów 29 60 73-34
4. MKS Mielnik 29 58 71-38
5. Wigry II Suwałki 29 54 77-37
6. Sokół 1946 Sokółka 29 46 53-45
7. Orlęta Czyżew 29 45 52-35
8. LZS Krynki 29 44 59-39