Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy egzamin na prawo jazdy w WORD Białystok? Od 27 kwietnia ponownie ruszą egzaminy na prawo jazdy (zdjęcia)

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
WORD zareagował na apele ośrodków szkolenia kierowców, samych kierowców, a także organizacji tj. Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców, Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym i Polski Klaster Edukacyjny. W czasie epidemii w wielu branżach dochodzi do zwolnień. Kompetencja do prowadzenia pojazdów to duży atut na rynku pracy.
WORD zareagował na apele ośrodków szkolenia kierowców, samych kierowców, a także organizacji tj. Polska Izba Gospodarcza Ośrodków Szkolenia Kierowców, Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym i Polski Klaster Edukacyjny. W czasie epidemii w wielu branżach dochodzi do zwolnień. Kompetencja do prowadzenia pojazdów to duży atut na rynku pracy. Wojciech Wojtkielewicz
To powrót do pracy, ale nie normalności. W ośrodku obowiązywać będą ograniczenia i obostrzenia sanitarne. - Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo osób, które egzaminujemy i które są zaangażowane w proces egzaminowania - podkreśla Przemysła Sarosiek, dyrektor Ośrodka. Bo ludzie pytają, kiedy egzamin na prawo jazdy w WORD Białystok?

To oznacza m.in. że egzaminatorzy będą jeździć w przyłbicach i rękawiczkach. Maseczki i rękawiczki będą musieli też nosić kandydaci na kierowców. Po każdym egzaminie praktycznym samochód ma być odkażany. Do tego obowiązkowa dezynfekcja rąk. Będą też ograniczenia w liczbie osób w Biurze Obsługi Klienta, w poczekalniach. Prócz kandydatów na kierowców, pozostałe osoby będą miały zakaz wstępu na teren ośrodka. W czasie egzaminu teoretycznego zachowany ma być dystans 1,5 metra między osobami.

Przy wejściu ma być kandydatom mierzona temperatura. W przypadku podwyższonej ciepłoty ciała, nie podejdą do egzaminu. Jeśli ktoś przed egzaminem źle się poczuje, może bezpłatnie odwołać test.

Czytaj też: Egzamin na prawo jazdy. W którym WORD-zie najłatwiej jest zdobyć "prawko"?

**

Kiedy egzamin na prawo jazdy w WORD Białystok?**

WORD w Białymstoku to pierwszy, a przynajmniej jeden z nielicznych Ośrodków, który zdecydował się na powrót do pracy. Dlaczego?

- Apelują do nas ośrodki szkolenia kierowców, które realizowały kursy unijne, i ze względu na brak egzaminu mają zamrożone środki. Apelują do nas sami kierowcy - tłumaczy dyrektor Sarosiek. - Mieliśmy coraz więcej podań o przeprowadzenie egzaminów w związku ze szczególną sytuacją losową. Ludzie tracą pracę. Chcą się przekwalifikować, zdobyć nową. Kompetencja do prowadzenia pojazdów różnych kategorii jest potrzebna do funkcjonowania na rynku pracy. Zatrudnienie zapewnia branża transportowa, przewóz towarów. Tam ciągle szuka się jeszcze rąk do pracy. Ponad to spora część osób potraciła prawo jazdy np. za punkty karne. Odczekała trzy miesiące. Teraz kończą się im środki do życia i sytuacja stała się dramatyczna.

Czytaj też: Zdajesz na prawo jazdy? To musisz zrobić podczas egzaminu [lista]

Te przykłady szczególnej sytuacji losowej to np.: groźba utraty pracy, szansa zatrudnienia, konieczność opieki nad osobą niesamodzielną, z grupy ryzyka itd. Mimo, że WORD przy ul. Wiewiórczej był nieczynny, do teraz z tych wyjątkowych przyczyn przeegzaminowano ponad 20 osób z całej Polski, których podania zostały rozpatrzone pozytywnie. Egzaminy w tym "trybie" białostocki Ośrodek zorganizuje jeszcze 23 i 24 kwietnia.

Zobacz także:WORD Białystok: Pijany mężczyzna próbował zdać egzamin na kategorię "C". Woń alkoholu wyczuła egzaminatorka [ZDJĘCIA]

Egzamin na prawo jazdy - kiedy można zdać w WORD Białystok?

Tymczasem od 27 kwietnia WORD wraca do pracy. Egzaminowanie będzie dotyczyć wszystkich kategorii. Zapisy w Biurze Obsługi Klienta ruszą od środy 22 kwietnia. Pierwszeństwo mają osoby, których egzaminy teoretyczne i praktyczne odwołano z powodu epidemii. A tych od zamknięcia Ośrodka 17 marca, mogło być nawet kilkanaście tysięcy. Grafiki i ramówki są dopiero tworzone. Zapewne nie uda się przeprowadzić dziennie tylu egzaminów, ile zazwyczaj. Wiąże się to m.in. z zarezerwowaniem czasu na odkażanie pojazdów po każdym egzaminie.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna