Wojciech Konończuk
Orzeł Kolno potknął się w Augustowie i traci do Turośnianki już cztery punkty
Orzeł Kolno potknął się w Augustowie i traci do Turośnianki już cztery punkty Wojciech Wojtkielewicz
W hicie 19. kolejki klasy okręgowej Sparta Augustów wygrała 1:0 z Orłem Kolno, po golu Fedira Masłowa. Z potknięcia spadkowicza z IV ligi skorzystała Turośnianka Turośń Kościelna, która w starciu beniaminków wygrała 4:2 w Goniądzu z Biebrzą i odskoczyła od Orła na cztery punkty.

Bolączką Sparty w tym sezonie są mecze wyjazdowe (trzy zwycięstwa, remis i pięć porażek), ale u siebie piłkarze z Augustowa są bardzo groźni i punktują regularnie, co potwierdziła potyczka z Orłem.

- Mieliśmy przewagę optyczną, stwarzaliśmy sytuacje i wreszcie objęliśmy prowadzenie. W końcówce rywale nas trochę przycisnęli, ale udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca i w mojej ocenia wygraliśmy zasłużenie - mówi trener Sparty Rafał Harasim.

Lider z Turośni Kościelnej dobrze ułożył sobie mecz z broniącą się przed degradacją Biebrzą. Już w 9. minucie z rzutu wolnego wynik otworzył Karol Mackiewicz, za moment Turośnianka dołożyła drugiego gola, a na początku drugiej połowy podwyższyła na 3:0.

Wszystko było pod kontrolą, co chyba uśpiło czujność gości w defensywie. Wykorzystała to drużyna z Goniądza, która po dwóch trafieniach Pawła Pacewicza doszła rywali na 2:3. Nadzieja zgasła jednak bardzo szybko, bo lider odpowiedział trafieniem Macieja Kondrackiego i zapewnił sobie zwycięstwo.

Klasa okręgowa. Puszcza pokonała LZS Krynki, ha-trick rezerwowego Sokoła

Emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Hajnówce, gdzie rozpędzająca się z każdym wiosennym występem Puszcza pokonała 4:3 LZS Krynki. Goście tracą teraz trzy punkty do zajmującego miejsce na najniższym stopniu podium Sokoła 1946 Sokółka, który wygrał u siebie 4:0 z Korą Korycin. Godnym podkreślenia jest hat-trick zawodnika gospodarzy Szymona Waluka, który na boisku pojawił się dopiero w 46. minucie.

WYNIKI 19. KOLEJKI

• Sparta Augustów - Orzeł Kolno 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Masłow (56).
  • MKS Pogoń Łapy - Pionier Brańsk 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - K. Kosiński (22).
  • MKS Mielnik - Piast Białystok 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Weremijewicz (24), 2:0 - Krasucki (60).
  • Rudnia Zabłudów - Pomorzanka Sejny 3:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Iwanicki (7), 2:0 - Petelski (20), 3:0 - Pomichter (22).
  • Sokół 1946 Sokółka - Konar Kora Korycin 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wąsowicz (35), 2:0 - Waluk (52), 3:0 - Waluk (57), 4:0 - Waluk (64).
  • GKS Stawiski - GKS Gródek 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Kiełczewski (24).
  • Puszcza Hajnówka - LZS Krynki 4:3 (3:2). Bramki: 0:1 - Zatouka (7), 1:1 - Lasota (28), 2:1 - Borowy (32), 2:2 - Machłajewski (39), 3:2 - Machłajewski (43-samobójcza), 4:2 - Gierasimiuk (63), 4:3 - Zatouka (68).
  • Biebrza Goniądz - Turośnianka Turośń Kościelna 2:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Mackiewicz (9), 0:2 - Niemancewicz (10), 0:3 - Kiczuk (48), 1:3 - Pacewicz (72), 2:3 - Pacewicz (83), 2:4 - Kondracki (84).